banner114

CHP Darıca Gündemi değerlendirdi!

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, meclis üyeleri ile birlikte gündemi değerlendirmek için bölge basını ile bir araya geldi.

CHP Darıca Gündemi değerlendirdi!

2 yıllık görev süresini değerlendirerek konuşmasına başlayan Aktaş, “, 2 yıldır CHP ilçe başkanlık görevini yürütmekteyim. Bu süre zarfında güzel çalışmalara imza attık. Önümüzdeki süreçte Darıca’da kartların yeniden dağıtılacağı aşikardır. Kime dokunsak kiminle konuşsak bu kötü gidişattan memnun olmadığını dile getiriyor. Darıca’da yaşayan vatandaşlar belediyeden hizmet alamadığını bizlere iletiyor. Darıcanın bir çok noktasında yaşanan trafik sorunundan bahsediyor. Uzun yıllar bu yönetimin yönettiği belediyenin  trafik sorunu için bir çalışma yapmadı. Bu sorunun çözümü için bizde sizin yanınızda olacağız dedik ama hala bir gelişme yok.”dedi.
29 EKİM’E DAVET EDİLMEDİK
29 Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmadıklarını ifade ederek yaşanan duruma tepki gösteren Aktaş, “ CHP Darıca 29 Ekim kutlamalarına davet edilmedi. Ama biz yinede çelenk sunumumuzu yaptık. CHP kurucu bir iradedir. Bizim programa davet edilmememiz doğru birşey değildir.”dedi. 
KARA KIŞ BÜTÇE ÖNERİSİ KABUL EDİLMEDİ
Belediyeye sundukları önerilerin dikkate alınmamasından yakınan Aktaş, “Bizler Belediye Başkanımıza meclis üyelerimiz vasıtasıyla önergeler veriyoruz. Verdiğimiz önergelerde de vatandaşlarımızın çıkarı için. Örneğin kara kış bütçesi için talepte bulunduk. Ama Belediye tarafından kabul edilmedi. Yurt sorunu ile alakalı bize talepler geldi. Bizde bunlarla ilgili neler yapabiliriz düşüncesiyle bir organizasyon gerçekleştirdik ve gelen bütçesiyle de bu konu ile alakalı çalışmalarımızı başlattık. Bağlarbaşı mahallesinde bulunan binanın alımı için girişimlerde bulunduk. Ve bu binanın yurt olmasını talep ederek kamulaşmasını talep ediyoruz. TÜGVA derneğinin bulunduğu binanın Darıca Belediyesi’nin olduğunu biliyoruz ve bin 500 TL’ye kiralandığını da biliyoruz.  Bu binanın Darıca’da yaşayan gençlere tahsis edilmesini istiyoruz.”diye konuştu. 
TERMAL GRUBA İTİRAZ ETTİK
İlçe Başkanı Aktaş son olarak, “Bölgeye zararının bulunduğu vatandaşın menfaatine olmayan her plan bütçe değişikliğine karşı çıkıyoruz. Belediye meclis kararlarına da karşı çıkarak itiraz ediyoruz. Bu termal grubun projesine Darıca’ya zarar vereceği için karşıyız. Biz itirazlarımızı yaptık. Gerekirse mahkemeye de gideceğiz.”şeklinde konuştu. 
MECLİS ÜYELERİNDEN BELEDİYE YÖNETİMİNE ELEŞTİRİ
İlçe Başkanı Aktaş’dan sonra Meclis üyeleri de değerlendirmelerde bulundu.  CHP Meclis üyesi Özkan Sarıtoprak,”Biz pandemi dönemi boyunca esnafa aylık para ödenmesini istedik mecliste kabul edilmedi. Darıca’ya yapılan tüm hizmetler Büyükşehir tarafından yapılıyor. Darıca Belediyesi’nin bu projelerle hiç bir ilgisi yok ama Belediye bütçesinin nereye gittiği belli değil. Darıcanın sahipsiz bırakılmamasını istemiyoruz.”dedi.  Meclis üyesi Tuncer Saltaş ise, “Vatandaşlarımızdan bize gelen şikayetleri havuzda topluyoruz ve ilgili mercilere iletiyoruz. Geçen mecliste de bize gelen şikayetlerden bahsettik ve bahsetmeye de devam edeceğiz. Darıca Belediyesi vatandaşa karşı güvenini kaybetmiştir. Darıca bölgesinde kaçak yapı çok var. Darıca Belediyesine hemen hemen hergün kaçak yapılarla ilgili şikayetler geliyor ama Belediye müdahale etmiyor. Müdahale ettiği kaçak yapılarla ilgili de adaletli bir müdahale söz konusu değil.
 

YORUM EKLE