banner114

Büyükgöz seçim sürecini değerlendirdi

AK Parti Gebze İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen basın toplantısında Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz seçim sürecini değerlendirdi.

Büyükgöz seçim sürecini değerlendirdi

Bugün ilçe binasında düzenlenen toplantıya Zinnur Büyükgöz’ün yanı sıra, AK Parti Kocaeli İl Başkanvekili Miktad Aydın, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, AK Parti Gebze Kadın Kollar Başkanı Şenay Önder, AK Parti Gebze Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Yılmaz, meclis üyeleri ve ilçe yöneticileri katıldı.

Toplantıda ilk olarak selamlama konuşmasını İlçe Başkanı İrfan Ayar yaptı. Ayar Gebze’ye yapılan yatırımların artarak devam edeceğini vurgularken. Seçim sürecinde ise birlikte çalışma yürüttüğü MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural ve ekibine teşekkürlerini iletti.

“VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLECEK”
400 bin Gebzelinin belediye başkanı olacağını vurgulayan Zinnur Büyükgöz,” 77 günlük kamp döneminde Gebze’yi karış karış gezdik. Hangi sokakta nelere ihtiyaç olduğunu belirlemek bizler için önemli. Ramazan Bayram sonrasında Gebze halkına verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmek için çalışmalarımız başlayacak. Biz sahada hizmet anlayışımızı vatandaşlarımızla paylaştık. Halk meclisleri yaparak o mahallenin acil ihtiyaçlarını tespit edeceğiz ve bütçe imkânları doğrultusunda hizmetleri nasıl yapacağımızı o mahalledeki insanlarla paylaşacağız ”dedi.

“SATIN ALMA KREDİSİNİN ARTMASI GEREK”
Gebze Belediyesi’nin 2018’de gerçekleşen bütçesi 273 Milyon TL olduğunu açıklayan Başkan Büyükgöz,”Gider kalem bütçesi olarak da 347 Milyon TL mevcuttu. Yani belediye 2018’de 65 Milyon TL ekside olmuş. Bu şekilde yola devam etmek mümkün değil. O yüzden Mayıs ayına kadar bunu düzenlemeye devam edeceğiz. Bütçe disiplini sağlamadığınız zaman satın alma maliyetiniz yükselir. Gebze Belediyesi’nin satın alma kredisinin artması gerekir ”ifadelerine yer verdi.
 
“366 MİLYON LİRA BORÇ STOKU VAR”
 “Kim taş üstüne taş koymuşsa biz müteşekkiriz”diye konuşan Büyükgöz,”Çünkü bunlar Gebze halkına hizmettir. Bundan sonra biz sadece önümüze bakacağız. Gebze Belediyesi’nin yapılandırılmış haliyle 366 milyon TL borç stoku var. Biz bunu disipline edip, ihtiyaç olan hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Bu çerçevede çok mağdur ve alacaklı olan küçük kalemleri süratle ödemeye başladık ”sözlerine yer verdi.

YORUM EKLE