banner114

Belediye hafriyatı yeşil alana mı döküyor?

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, Belediye’nin hafriyat molozlarını çamlık alana döktüğünü iddia etti.

Belediye hafriyatı yeşil alana mı döküyor?

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, Belediye’nin hafriyat molozlarını çamlık alana döktüğünü iddia etti. Yönetim kurlu ve Meclis üyeleri ile birlikte Çayırova Akse Mahallesinde ki yeşil alana giderek açıklamalar yapan Soyluçiçek, vahim iddialarda bulunarak:”Atçılık-binicilik tesislerinin olduğu sahada hafriyat çalışması yapan  Çayırova Belediyesi ; sahadan kaldırdığı tonlarca hafriyatı ; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce belirlenen yasal döküm sahasına götüreceğine , maliyetsiz  şekilde aynı parselin bitişiğinde , binicilik tesislerinin hemen arkasındaki 802 ada 1 parseldeki çamlığa tonlarca hafriyatı dökerek ; Çayırova halkının akciğerlerini , yeşil alan dokusunu bilinçsizce yok ediyor.

HASTANE MOLOZU DÖKÜLÜYOR İDDİASI

 Cirit sahasının hafriyatı yetmiyormuş gibi , yeni hastane yapılacak alandan kaldırdıkları hafriyatı da ; orman ağaçlarının içerisine döküyor , çamlık alan altında akan derenin üzerine tonlarca dökülen kaçak hafriyattan dolayı doğanın ekolojik dengesi bozuluyor. Birçok çam ve çalı grupları hafriyat molozları altında kalırken ; birçok ağaçta gövdesine kadar hafriyat molozlarının arasına gömülmüş , yaşam mücadelesi veriyor. Üstelik bu katliam bir şahıs tarafından değil , Çayırova Belediyesi tarafından , gece değil gündüzün ortasında yapılıyor.

SORULAR SORDU

Çayırova halkı adına şimdi soruyoruz ?

• Bu çamlığın ve maki topluluğun üzerine döktüğünüz hafriyat iznini hangi kurumdan aldınız?

• Çamlığa hafriyat dökmek için Gebze Orman İşletme Şefliği’nden gerekli izin belgelerini aldınız mı?

• Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hafriyat Dairesi Müdürlüğü’nden izin alınıp , hafriyat bedeli yatırıldı mı?

• Son olarak 2872 Sayılı Çevre Kanunu’na göre çamlık alana kaçak döküm yapan ve göz yuman yetkililer için yasal işlemlerin ve cezai müeyyidelerin uygulanmasını ; Kamuoyu adına talep ediyoruz.

YORUM EKLE