banner114

Bakan Kurum’dan bir müjde de Gebze’ye!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dilovası’nın ardından Gebze'ye de müjdeli haberler verdi. 

Bakan Kurum’dan bir müjde de Gebze’ye!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dilovası’nın ardından Gebze'ye de müjdeli haberler verdi.  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımı ile gerçekleştirilen Kocaeli İl Koordinasyon toplantısı Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Milletvekili ve MKYK üyesi Emine Zeybek, Milletvekili İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, Cemil Yaman, Vali  Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet dışında 11 ilçe belediye başkanı, bakanlık, valilik ve büyükşehir bürokratları katıldı.

GEBZE’DE SANAYİYE YENİ DÜZENLEME

 Gebze bölgesinde ilçe içinde kalan sanayi kuruluşlarını dışarı alacağız. 100 bin metrekare alanda sanayi alanı yapacağız. Buraya şehir içindeki sanayi kuruluşlarını taşıyacağız. Sanayi esnafına ve müşterilerine daha kaliteli hizmet verilecektir. Depreme dayanıklı yeni konutlarımızı üretiyoruz. Kuralarımızı çektik ve hızlı bir şekilde konutlarımızı yapacağız.

MİLLET BAHÇELERİ BİTECEK

Her ile bir millet bahçesi sözümüz var. Kocaeli’de devam eden 9 millet bahçesi var. Bitince 9 milyon metrekare yeşil alan kazandıracağız. 2 tanesini Büyükşehir Belediyesi yapacak. Gebze’de millet bahçesinin projeleri bitti. Dilovası’nda 18 Ağustos’ta, İzmit’te Fuar alanını yapacağız. Bunu da bakanlığımız yapacak. En kısa zamanda ihale yapılacak. En kısa zamanda bitireceğiz. Hünkar Çayırı çok önemli bir alan. Buraya çok önemli bir millet bahçesi kazandıracağız. Bölge bu çalışma ile ihya olacaktır. 7 gün 24 saat insanlar alandan yararlanacak.

YORUM EKLE