banner114

Atasayan adı yaşatılmalı!

Gebze, duayen siyasetçisi Bülent Atasayan’ın ölüm haberiyle adeta yasa boğuldu.

Atasayan adı yaşatılmalı!

ÖZEL HABER- Gebze, duayen siyasetçisi Bülent Atasayan’ın ölüm haberiyle adeta yasa boğuldu. Dün sabah hayata gözlerini yuman Atasayan’ın vefatı Gebze’de üzüntüye neden oldu. 1984-1987 yılları arasında SODEP’ten Gebze Belediye Başkanlığı yapan, ardından merhum 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Anavatan Partisi’ne transfer olarak Atasayan, 3 dönem ANAP Kocaeli Milletvekili olarak kentimize hizmet etmişti. ANAP’da Mesut Yılmaz’ın Genel Başkanlığı döneminde Genel Başkan Yardımcılığı’na kadar yükselen efsane siyasetçi, Gebze’nin mihenk taşlarından oldu.

HİZMETLERİ UNUTULMAZ

Gebze’nin yerlisi olan 1940 doğumlu Atasayan, kentin gelişiminin en büyük şahitlerindendi. Gebze bölgesinin son 65 yılında yaşadığı bütün gelişmeleri yakından takip eden Atasayan, adeta kentin yaşayan tarihiydi. Gebze için gerek Belediye Başkanlığı gerekse Milletvekilliği döneminde önemli hizmetler yapan, kentin kavgasını veren Atasayan, İbrahim Başaran’la birlikte Gebze Ticaret Odası’nın kurulmasına da öncülük etmişti. Merhum Atasayan’ın isminin Gebze’de mutlaka yaşatılması kamuoyunun beklentisi haline geldi.

SAĞLIĞINDA ADI YAŞATILMAMIŞTI

Milletvekilliği ve Belediye Başkanlığı yaptığı halde Atasayan’ın ismi hayatta iken Gebze’de hiç yere verilmedi. Gebze kamuoyu, ahde vefa adına Atasayan’ın isminin yaşatılmasını talep ediyor. Gebze’ye hizmet eden isimlerden ahirete intikal eden Ahmet Penbegüllü, Alaattin Kurt, Serdar Tüze gibi isimlerin adları çeşitli yerlere verilmişti. Şimdi sıra sağlığında ismi bir yere verilmeyen Bülent Atasayan’da.

BÜYÜKGÖZ VE ÇİLER’E AHDE VEFA ÇAĞRISI

Gebze kamuoyu bu konuda Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’den adım atmasını istiyor. Atasayan hem kente hizmet üretti hem de Gebze Ticaret Odası’nın kuruluşunda önemli bir misyon üstlendi. Gebze kamuoyu iki Başkanının bir araya gelerek ahde vefa göstermesini bekliyor. Bakalım Gebze ve Kocaeli’nin efsane siyasetçisi Bülent Atasayan, kentin ileri gelenlerinden hak ettiği vefayı görebilecek mi?

YORUM EKLE