banner114

AK Kocaeli’de değişimin ayak sesleri!

İlçe Kongrelerini tamamlayan AK Parti Kocaeli’de gözler bu kez İl kongresine çevirdi.

AK Kocaeli’de değişimin ayak sesleri!

ÖZEL HABER

İlçe Kongrelerini tamamlayan AK Parti Kocaeli’de gözler bu kez İl kongresine çevirdi. Türkiye genelinde AK Parti’nin İl kongreleri Ekim ayı itibariyle start alıyor. Bazı kongrelere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat katılacağı ifade edilirken, Kocaeli’de de İl Kongre süreci başladı. Kocaeli’de cevabı en çok merak edilen soru, geçtiğimiz yıl atamayla gelen İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in yeni dönemde göreve devam edip etmeyeceği. Zira toparlayıcı ve ağabey modeliyle İl Başkanlığı’na atanan Ellibeş, geri kalan sürede bu misyonu beklenen derecede gerçekleştirmedi ve pasif kaldı. Türkiye genelinde İl Başkanlarının Yüzde 65’ini değiştirmeyi planlayan AK Parti’de Kocaeli’nin durumu ne olacak merak konusu.

DEĞİŞİM RÜZGARI SÜRECEK

Değişim rüzgarı Kocaeli ilçelerinde kendisini fazlasıyla hissettirdi. Mevcut ilçe Başkanlarının yarısı istişareler sonucu değiştirilirken, kongrelerde yeni yüzler yönetimlere girdi. Bu durumun Kocaeli İl teşkilatını nasıl etkileyeceği, dengelerin nasıl gözetileceği merak ediliyor. 50 kişilik İl yönetiminde ilçelerden ne kadar yöneteceği olacağı, bu isimlerden kaçının yeni yüz olacağı önümüzdeki süreçte belirlenecek. Daha önce ilçe Başkanlığı ve yönetimleri için yapılan siyasi kulisler, şu günlerde İl başkanlığı ve yönetimleri içinde başlamış durumda. Direk temaslarının bu minvalde yürütüldüğü gelen bilgiler arasında.

YENİ AĞABEY MODELİ

Gazetemizin AK Parti kulislerinden edindiği bilgilere göre, İlçelerde ki yenilenme hareketinin İl Teşkilatı içinde olumlu yansıdığı yönünde. İsimler açık açık ortaya çıkmasa da İl başkanlığı için nabız yoklayanların sayısı bir hayli fazla. Bu nedenle Kocaeli’de yeni bir İl Başkanı ile yola devam edileceği ifade ediliyor. Yeni isimde aranan en önemli özellik ise tecrübeli ve kentte ağırlığı olan bir isim olması yönünde. Yeni ağabey modelinde İl başkanı olacak ismin masaya yumruğunu vuran, 12 İlçede ağırlığını hissettiren ve her yerde el üstünde ağırlanan, teşkilatçılığı bilen ve hakim olan bir ismin genç, dinamik ve yeni yüzlerle yürüyen bir profilde olması hedefleniyor. Ömür KAVRAN

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 10:16
YORUM EKLE