banner114

AK Kadınlar sokak hayvanlarına sahip çıkıyor!

Kocaeli Kadın Kolları’ndan sokak hayvanlarıyla ilgili açıklama geldi.

AK Kadınlar sokak hayvanlarına sahip çıkıyor!

AK Parti Kadın Kolları sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. Telaşlı günler yaşayan ve Kadın Kolları Başkanlığı için görüşmeler yapan AK Kadın Kocaeli buna rağmen çalışmalarından geri durmuyor. Kocaeli Kadın Kolları’ndan sokak hayvanlarıyla ilgili açıklama geldi. Açıklama da şu ifadelere yer verildi: “Sahipsiz, sessiz can dostlarımız, sokak hayvanların yanındayız. Bizler AK Kadınlar olarak, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızca organize edilen, 81 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen bu Basın Açıklamasını; sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyarız. Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek “Yaratılanı severim yaradandan ötürü!” düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız.

BİR KAP SU, BİR KAP MAMA

Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanlar, yaz mevsimi ile beraber gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmektedirler.

Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar.

İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hadis-i şerifinde "Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah'tan korkun!" diyerek bizleri uyarmıştır.

Sahibi Allah olan sokak hayvanları için, belirli günlerde “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” kampanyasına biz de AK Kadınlar olarak destek oluyoruz. Buradan Kocaeli ilimizdeki gani gönüllü vatandaşlarımıza sesleniyoruz.

Haydi sen de sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak!

YORUM EKLE