banner114

2020’de Türkiye büyümeye devam etti!

AK Parti Kocaeli, yılın son İl Yönetim Kurulu toplantısını Dr.Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda yaptı. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Pandemi’nin damga vurduğu 2020 yılında hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan Türkiye’nin büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini açıkladı.

2020’de Türkiye büyümeye devam etti!

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Türkiye’nin salgın döneminde insana verdiği değerle dünyada öne çıktığını, bir yandan da yurt içinde önemli yatırımlara imza attığını, sınır ötesi operasyonlarla bölgesinde daha önemli bir güç haline geldiğini belirtti. Milli ve yerli savunma sanayiinden, elektrikli yerli otomobile bu yatırımların Türkiye’nin önünü açtığını kaydetti.

TÜRKİYE ÜRETMEYE DEVAM ETTİ

“Türkiye, mazeret üretmeden ve milletini de ihmal etmeden büyümeye, gelişmeye her alanda devam etti. Çünkü buna mecburdu. Kaybedilmiş onlarca yılın ardından böyle bir liderin ardında yerinde duramazdı. İşte bu düşünceden hareketle ilk yerli elektrikli arabamız olan TOGG bu yıl görücüye çıktı. Bu yoldaki kararlılığımızı geçtiğimiz günlerde ilk yerli Lityum Üretim Tesisi açılışı ile bir kez daha gösterdik. Karadeniz’de doğalgaz rezervleri bulunması, Akdeniz’de bu konudaki hak arayışı gibi enerji alanındaki atılımların yanında Türkiye tarımda da inanılmaz işler başarmaya bu dönemde devam etti. Elbette sadece ulusal değil, yerel yönetimlerimiz açısından da Kocaeli 2020 yılında salgın krizine rağmen üretmeyi, kendini yenilemeyi sürdürdü.”

KOCAELİ’DE ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILDI

“Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin Gebze’de metro inşaatı devam ederken, İzmit’te tamvay yolunun batı yönünde devamını sağlayacak proje ihale aşamasına geldi. Bunun yanında Tıbbi ve Aromatik Bitki Üretimi ve komeksepeti.com gibi projeler sayesinde hem çiftçimiz hem de kadınlarımıza üretim kapıları açıldı. Kentsel dönüşümle ilgili çok önemli adımlar atıldı. İzmit Cedit Mahallesi’nde bine yakın konutun yerinde dönüşümü ve diğer ilçelerimizde 4 bin 89 konut daha programa alınması dikkat çekiciydi. Bütün bunların yanında salgından etkilenen vatandaş ve esnafımıza 286 milyon TL destek bu yıl doğrudan Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafından sağlandı. Sonuç olarak hükümetiyle, yerel yönetimiyle vatandaşının daima yanında olan, bir saniyesini bile boşa harcamayan bir anlayışla 2020’yi geride bırakırken, 2021’e umut dolu, daha çok çalışma kararlılığında giriyoruz. Ben bu vesile ile bütün vatandaşlarımızın yeni yılını şimdiden tebrik ediyor, 2021’in ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.”

YORUM EKLE