banner114

Yazar Mevlüt Soysal’dan yeni kitap!

Gazeteci yazar Mevlüt Soysal’ın “Benim İçin Bir Şeyler Hatırla” adlı kitabı, Kanes Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alıyor

Yazar Mevlüt Soysal’dan yeni kitap!

“Tırnak İçinde”, “Tek Tanığım Gökyüzü”, “Dünün Birinde”, “Temmuz”, “Kuzey’in Maceraları” ve Babamla Ben” adlı kitapların yazarı, gazeteci yazar Mevlüt Soysal’ın yeni kitabı “Benim İçin Bir Şeyler Hatırla” çıkıyor. Kanes Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alacak olan 272 sayfalık kitap, Soysal’ın pandeminin ilk ve en zorlu döneminde kaleme aldığı birbiriyle bağlantılı öykü ve denemeleri içeriyor.

FELSEFİK İRDELEME

Özellikle pandemi döneminin ortaya çıkardığı umutsuz günlerde iyilik, kötülük, yalnızlık, mutluluk başta olmak üzere birçok kavramı felsefik olarak irdeleyen Soysal, müzik, tiyatro edebiyat alanında etkilendiği isimlerin kendi üzerindeki etkilerini de edebi bir dille ortaya koyuyor. Soysal öte yandan dünkü anılarından yola çıkarak bugüne ait göndermelerde bulunuyor.

   HER ŞEY NE KADAR BERBAT

Soysal’ın “Benim İçin Bir Şeyler Hatırla” adlı kitabının arka kapağında şu ifadeler yer alıyor: “Bir sabah, odamın penceresinin önünden tek bir arabanın dahi geçmediği yolu, insan sesinin kulağıma ilişmediği caddeyi, özgür köpeklerin hırıltısı dışında hiçbir şey duymadığım sokağı seyrederken aklıma kızım geldi. Dedim ki: ‘Her şey ne kadar berbat!’ Benim İçin Bir Şeyler Hatırla, bu berbat zamanların umutsuz bıraktığı bir adamın kızına söyledikleri ya da söylemek istediklerini kâğıda dökmesidir, hepsi bu!”

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 11:52
YORUM EKLE