banner114

Türk Kahvesi Festivali’ne Yeşil Kasaba damgası!

İzmit belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Türk Kahvesi Festival ‘inde konser veren Yeşil Kasaba Festival etkinliklerine tam gaz devam ediyor.

Türk Kahvesi Festivali’ne Yeşil Kasaba damgası!

6 Aralık tarihinde İzmit Belediyesi Cumhuriyet Parkı Meydanında yapılan Türk Kahvesi Festival’i etkinliğinde eğlenceli ve renkli anlar yaşandı.Halk ile iç içe olan Yeşil Kasaba sevenleri tarafından beğeni ve ilgi topladı.İzmit Belediyesi ile birlikte etkinlik yapmaktan mutlu olduklarını dile getirmeyide unutmadılar.
Konser sonrasında İzmit Belediyesi Kültür Müdürlüğü Yeşil Kasaba’yı hediyeleriyle onurlandırdı.
YEŞİL KASABA KİMDİR?
Yeşil Kasaba iki kişiden oluşan sanatçıların temsili ismidir. 9 yıl önce Aydın’da Yeşil Adam (M. Selçuk KATIOĞLU) ve Mor Narpın (Pınar TAŞDÖNER) tarafından kurulan Yeşil Kasaba, 58 ilde Halk konserleri verdi ve farklı birçok projeye imza atarak müzik severlerle buluştu. Bu projelerle kitlenin beğenisini kazandı. Yeşil Kasaba, şarkılarını (Yağmur Yağmur, Eğreti) kliplendirip, 2020 yılında sevenleriyle buluşturdu. Sanatçılarımız projeleriyle insana ve halka seslenerek, farkındalık yaratıp bunları da kurum ve özel aktiviteler aracılığıyla destekleyip Yeşil Kasaba ismini tüm dünyaya duyurmak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etme amacındadır. 
 Yeşil Kasaba 7 dilde, 7 tarzda söylediği şarkılar ile dikkatleri çekerek sanat yolculuklarında, birçok sosyal sorumluluk projesinde bulunup ‘’ Yağmur Yağmur ‘’ adlı single çalışmalarının tüm gelirini 
"kimsesiz , otizmli ve spastik çocuklara" armağan etti. Bu hareketi ile ulusal basının ve halkın takdirini kazandı. Sanatçılarımız 22.10.2020 tarihinde İzmit/Kocaeli’ de Yeşil Kasaba Yapım Müzik Prodüksiyon Organizasyon Tic. Ltd. Şti.’ni kurup yeni ve genç yeteneklere yol gösterip ışık tutmak amacını benimsedi. Aynı zamanda kompleks bir yapılanmada olan Yeşil Kasaba Şirketi, İzmit ve İstanbul bölgelerinde çok yakında çekilecek olan "Dizi/Film" projesine ve yeni single projesine start vermiştir. 
Sanatçılarımız Yan İstanbul adlı single çalışması ile İstanbul’un tarihi dokusu, zengin kültürü ve toplumsal yapısını göz önünde bulundurarak; sanatsal ve kültürel anlamda ülkemizin nabzını tuttu.Yeşil Kasaba Yan İstanbul'u 12.08.2021 tarihinde yayınladı.Çok yakında çıkacak olan '' Çay Gönder '' adlı  klibinin çekimini 7 Aralık'ta  gerçekleştirildi.Merak konusu olan soru ise ne zaman yayınlanacak ?

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2021, 14:49
YORUM EKLE