banner114

“Başlamakta, bitirmekte size nasip olacak”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, büyük bir kısmı biten Tavşantepe Cemevi’nin inşaatını ziyaret etti. Bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı Büyükakın’a teşekkür eden Tavşantepe Cemevi Başkanı Ali Ekber İncesu, “Cemevi inşaatının başlangıcını Tahir Bey ile yaptık, bitirmekte kendisine nasip olacak. Bizim için iyi bir dost, candan bir kardeşimiz” dedi.

“Başlamakta, bitirmekte size nasip olacak”

Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Tavşantepe Cemevi’ni ziyaret etti. Programda Büyükakın’a Kocaeli Cemevleri Koordinatörü Mutlu Beyazgül, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İzmit Şubesi Tavşantepe Cemevi Başkanı Ali Ekber İncesu, Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe eşlik etti.

İYİ BİR DOST, CANDAN BİR KARDEŞ
Cemevi’nde bulunan vatandaşlara konuşan Cemevi Başkanı Ali Ekber İncesu, “Bizim ibadet yerlerimiz olan Cemevlerimiz herkese açık, düşüncesi ne olursa olsun, olgun bir şekilde karşılar ve en iyi şekilde yolcu etmeye çalışırız. Tahir Bey ile uzun zamandır, özellikle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalışırken diyaloglarımız var, çalışmalarımız var. Kendisi hiçbir zaman için desteğini bizden esirgemedi. Yukarıda bir cem yapmıştık, bu Cemevi size yetmez demişti. O zaman onun ayağı uğurlu gelmişti ve yeni Cemevi yapma kararı almıştık. Cemevi’nin büyük bir kısmını bitirdik, başlangıcı onlar yapmıştı, bitirmek de ona nasip olacak. Bizim için iyi bir dost, candan bir kardeşimizdir. Başarılar diliyorum” dedi.

İMKANLARIMIZ ÇOK İYİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Hacı Bektaş’ta prefabrik konutlar yaptığını da anlatan İncesu, “Bu konuda büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ederim. Hiçbir kentimize nasip olmayan imkanlara sahibiz. Tahir Bey belediye başkanı olduğunda bize sıkıntı çıkarmayacak, elinden gelen desteği vereceğine eminiz” diye konuştu.

BİZ HİZMETLERE DEVAM EDECEĞİZ
Cemevi Başkanı Ali Ekber İncesu ile eski arkadaş olduklarını söyleyen Büyükakın ise “Genel Sekreterlik yaptığım dönemde ‘Sevgide Buluşalım’ etkinlikleri ve Hacı Bektaş’ta prefabrik konutların yapılması gibi çalışmaları organize ettik. Alevi toplumu ile ilişkileri Mutlu Bey’le birlikte yürüttük, o dönemde tüm Cemevleri ile ilgili çalıştık. Burası başlarken yer meselesinden sonraki süreçlere kadar içindeydim. Herkes kendi inancını ve kültürünü yaşamalı ve yaşatmalı. Belediyenin yaptığı işi lütuf olarak görmemeli. Belediye halktan aldığı vergilerle hizmet üretiyor. O halde istenen yere Cemevi yapılmalıdır. Binanın yapılması kolay, sizi daha güzel bir mekanda ibadetlerinizi yapma konusunda destekleriz. Bu konuda şüpheniz olmasın, oyunuzu gönlünüz kime istiyorsa ona verin, ama biz bunu hizmet olarak görüyoruz. Biz bu kentin belediye başkanı olduğumuzda, herkese hizmet ederiz. Yapacağımız hizmet lütuf değil, görevimizdir” dedi.

“MÜHÜR BİZİM HÜKÜM BİZİM” DEMEYECEĞİZ
Sevgide Buluşalım etkinliğinin Alevi toplumu içinde kaldığını da söyleyen Büyükakın “Bizim aslında iki farklı toplumu bir araya getirmemiz lazım. İnsanlar birbirini tanımalı, aslında aralarında fark olmadığını bilmeli. Cemevleri’nde, camilerde, kışlada siyaset olmamalı. Aksi takdirde kanayan yaralarımız artar. Birilerinin buna öncülük etmesi, toplumları kaynaştırması, kentimizi yaşamaktan keyif alınan bir yere dönüştürmesi lazım. Aslında toplum bunu halletmiş, kız alıp vermişiz, kavga siyasette sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı olursak, mühür bizim elimize gelirse, ‘mühür bizim hüküm bizim’ demeyeceğiz, hak kiminse ona hakkını vereceğiz, bu konuda zerre kadar şüpheniz olmasın. Ali Ekber Başkanımız ile ben belediye başkanı olsam da olmasam da görüşmeye devam edeceğim. Aslolan gönülleri yapmak, ben sizin kalbinizi kırdıktan sonra buraların yollarını altından yapsam kıymeti yok. Gerçek müflis, iflas eden insan, insanın kalbini kırmış olandır. Hazreti Ali’nin yolu bizim yolumuzdur, aramızdaki kardeşliğin devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

BU FEDAKARLIĞINIZI UNUTMAYACAĞIM
Cemevi inşaatının bitmesi için kendi haçlıklarını biriktiren 10 yaşındaki Berin Karadaş, Ezel Karadaş ve Sudenur Beytaş, kumbaralarını Cemevi Başkanı Ali Ekber İncesu’ya verdiler. Bu fedakarlık karşısında duygulanan Büyükakın, “Sizlere teşekkür ediyorum. Bu fedakarlığınızı unutmayacağım” dedi. Ardından Büyükakın ve Cemevi yöneticileri inşaat halindeki Cemevi’ni ziyaret ederek eksikleri konusunda istişarede bulundular.

YORUM EKLE