banner107

Yarışma için Gebze’de test oldular

Kocaeli ilinden Teknofest’e katılacak tüm yarışmacılara Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde Covid-19 Testi yapıldı.

Yarışma için Gebze’de test oldular

 24-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını Teknoloji Yarışmaları oluşturmaktadır. Festival 24-27 Eylül 2020 tarihlerinde Milli Mücadele’nin gazi şehri Gaziantep’te düzenlenecektir. Kocaeli ilinde  ikamet eden yaklaşık 40 yarışmacıyı ağırlayan Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce yarışmacılara Covid-19 Testi yapılarak sağlık kontrolünden geçtiler.

     TEKNOFEST 2019'da havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından otonom araçlara uzanan geniş bir spektrumda düzenlenen 19 farklı kategoride yer alan Teknoloji Yarışmasında geçen seneden farklı olarak; Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması, Tarım Teknolojileri Yarışması, Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması, Akıllı Ulaşım Yarışması, Eğitim Teknolojileri Yarışması, Helikopter Tasarım Yarışması, Jet Motor Tasarım Yarışması yer alacaktır.

      Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu yaptığı yazılı açıklamada ; “ Sağlık Bakanlığımızın talimatı ile 24-27 Eylül  tarihleri arasında  Gaziantep'te düzenlenecek olan Teknofest Festivaline ilimiz genelinde katılacak olan tüm yarışmacıları Covid-19 salgınına karşı sağlık taramasından geçirerek kendilerine başarılar diledik. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 12:56
YORUM EKLE