banner114

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nden “Koronavirüs” açıklaması!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede, koronavirüs ile ilgili tüm açıklamaların Sağlık Bakanlığı’nın resmi kanalları ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından yapıldığı belirtildi.

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nden “Koronavirüs” açıklaması!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, koronavirüs ile ilgili bir bilgilendirme yaptı. Yapılan açıklamada, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak zaman içinde bazı ülkelere yayılım gösteren koronavirüs (Covid-19) hastalığıyla ilgili gelişmelerle ilgili kamuoyuna yönelik açıklamaların, sadece Sağlık Bakanlığı’nın resmi kanalları ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Kocak tarafından yapıldığı belirtildi. Bunun dışında İl Sağlık Müdürlükleri tarafından basın açıklaması yapılmadığı ifade edildi.

“RESMİ OLMAYAN BİLGİLERE İTİBAR ETMEYİN”

Konuyla alakalı resmi bilgilendirmeleri içeren web sayfaları, sosyal medya hesapları ve video linkleri paylaşılırken, “vatandaşlarımızın ilgili periyodik olarak güncellenen Covid-19 hastalığı ile bilgileri bu sayfalardan takip etmeleri, resmi olmayan bilgilere itibar etmemeleri, sadece Sağlık Bakanlığı açıklamalarını dikkate almaları tavsiye edilmektedir” denildi.

YORUM EKLE