banner114

Haydar Akar’dan aşı çağrısı!

TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, vatandaşlara aşı çağrısında bulundu.

Haydar Akar’dan aşı çağrısı!

CHP’li Akar, yayınladığı mesajda vatandaşlara şu açıklamalarda bulundu: “Yaklaşık 1,5 yıldır etkisini sürdüren Covid-19 ‘a karşı elimizdeki tek silahın Aşı olduğunu biliyoruz. Hayatımızın her alanını etkileyen bu Pandemi sürecinde resmi rakamlara göre yaklaşık 50 Bin  (gayri resmi açıklamalara göre daha fazla) vatandaşımızı kaybettik. Ailelerimizden, komşularımızdan yaşanan acılara şahitlik ettik…Şimdi mücadele için aşı sürecini hızlandırmalıyız.

VAKİT KAYBETMEDEN AŞI OLALIM

Sağlık Bakanlığının açıklamış olduğu son haftalık grafikte Kentimiz 100 Binde 51,97 Yüzde ile 53 kentimizden daha riskli durumdadır. Buna rağmen aşılanan kent sıralamasında 37. durumdayız. Şimdi hep birlikte bu tabloyu değiştirip aşıda da örnek kent olmak için kolları sıvıyoruz. Dünya da birçok ülkenin Normal hayata geçişteki başarısının arkasında yüzde 70 aşılama ile toplumsal bağışıklığın sağlanmış olması ve aşı hızı ile mümkün olmuştur.

2 Milyon Nüfusu olan Kentimizde şu ana kadar 2. Doz aşı uygulan kişi sayısı 325 bin, ilk Doz aşı uygulanan kişi sayısı yaklaşık 829 Bin  olmak üzere toplam 1 Milyon 154’bindir. Günlük 60 Bin aşı kapasitesine sahip kentimizde hala yüzde 60 aşılama sınırını geçemediğimiz için vakit kaybetmeden randevularımızı alarak aşı sürecini hızlandırmalıyız.

BİLİM İNSANLARINA KULAK VERELİM

Daha güzel, daha sağlıklı bir Ülke ve Kocaeli için Bilimin, Bilim İnsanlarının ve Sağlığımız için 1,5 yıldır evinden, çocuklarından uzak olan Sağlıkçılarımızın sesine kulak vererek, Kocaeli ve Türkiye’de aşı olmamış vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Aşılarımızı oluyor, hayatı Normalleştiriyoruz…

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 09:57
YORUM EKLE