banner114

GEPOSB’da 12 bin çalışanın aşılama süreci başladı

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi (GEPOSB) ve Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün yaptığı ortak çalışma kapsamında, GEPOSB’da çalışan 12 bin çalışanın aşılanmasına dün başlandı.

GEPOSB’da 12 bin çalışanın aşılama süreci başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın OSB’ler için duyurduğu yerinde aşı uygulamasının ardından bölgemizdeki OSB’lerde aşı seferberliği kaldığı yerden devam ediyor. Çalışan nüfusun aşılanması için Gebze’de süren aşı seferberliğinde sıra Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’ndeydi. GEPOSB ve Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün işbirliği ile kurulan aşı merkezinde başlayan aşı çalışmaları kapsamında 12 bin çalışanın, kısa bir süre içinde aşılanması bekleniyor. GEPOSB’da başlayan aşılama çalışmalarını ilk gününde Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, GEPOSB Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Çetin, GEPOSB Bölge Müdürü Murat Üstüntürk ve OSB yetkilileri yerinde inceledi. Yapılan inceleme öncesinde Çetin ve beraberindekiler Kadıoğlu’nu ağırlayarak ziyaretin anısına hatıra fotoğrafı çekildi ve desteklerinden ötürü hediye takdiminde bulundular. Aşılama süreci hakkında gazetemize konuşan GEPOSB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin, konu hakkında şunları dile getirdi;

“YOĞUN TEMPOYLA ÇALIŞMA SÜRÜYOR”

“Ülkemizde yoğun bir tempoyla başlayan aşı çalışmalarında OSB olarak, ilçe sağlık müdürlüğümüzle birlikte bu kervana biz de katıldık. OSB’mizde 12 bin çalışanımız var. Bunun neredeyse tamamının OSB içerisinde aşılanmasını bekliyoruz. Yoğun bir tempoyla bu aşılanma devam ediyor. İnşallah, yılsonuna kadar da bu hayat normale dönecektir diye düşünüyoruz. “

“BUGÜN İTİBARİYLE ÇALIŞMAYA BAŞLADIK”

Kadıoğlu, “2 haftadır yoğun bir şekilde başlatılan aşı çalışmalarımıza, geçen hafta itibariyle organize sanayi bölgelerine ağırlık vermeye başladık. Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 12 bin çalışanımız var. Biz çalışmalarımızı hazırladık ve bugün itibarıyla burada aşılama çalışmalarına başladık. Hedefimiz mümkün olduğu kadar çok sayıda kişiyi, hızlı bir şekilde aşılamak. Pandemiy kırmanın yolu aşıdan geçiyor.

“AŞI OLMAZSAK BU İŞİN SONU GELMEZ”

Şuan çok iyi rakamlara ulaştık. Biz de Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak, ilçemiz yoğun bir OSB ve fabrika alanı olduğu için ağırlığımızı OSB’lere verdik. Bütün OSB’lerde aşı merkezleri kurduk. Bugün itibariyle Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde, başkanımızın da katkılarıyla beraberce aşılama noktamızı oluşturduk. Hem işçi kardeşlerimizden hem de vatandaşlarımızdan beklentimiz, aşı sırası gelen herkesin aşı olmasını istiyoruz. Aşı olmazsak bu işin sonunu getiremeyiz.”

YORUM EKLE