banner114

Gebze ve Darıca’da Korona denetimleri artmalı!

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, Gebze, İzmit, Darıca ve Körfez ilçelerinde Korona virüse karşı denetimlerin yapılması gerektiğini kaydetti.

Gebze ve Darıca’da Korona denetimleri artmalı!

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, Gebze, İzmit, Darıca ve Körfez ilçelerinde Korona virüse karşı denetimlerin yapılması gerektiğini kaydetti.Vaka sayısında hareketlilik olduğunu belirten Op. Dr. Ergüney; Gebze, İzmit, Darıca ve Körfez ilçelerinde sadece ilçe merkezleri ve AVM bölgelerinde değil, mahalle ve sokaklarda da denetimlerin yapılması gerektiğini kaydetti. 4 ilçede maske ve sosyal mesafeye daha çok dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Sağlık Müdürü Ergüney, “Gebze’de Beylikbağı bölgesinde bulunan mahalleler, İzmit’in belli mahallelerinde insanlar sosyal mesafe kurallarına ve maskeye dikkat etmediklerini gördük” dedi.

YENİ SOSYAL HAYAT ZİNCİRİ KIRABİLİR

Sanayi kuruluşlarında düzenli denetimler yaptıklarını belirten Ergüney, şunları söyledi:“Sanayi kuruluşları ile video konferansla eğitim ve görüşmeler yapıyoruz. Arkadaşlarımız denetimleri çok sıkı tutuyor. Eğer biz üretim alanlarında önlemlerin alınmasını bu kadar sıkı kontrol etmeseydik çok daha kötü olabilirdi. Fabrikalarda iş yeri hekimleri ile sürekli görüşme içindeyiz. Bu durum fabrikalardaki yayılımın kontrol altına alınmasında etkili oldu. Ama zinciri kıracak olan şu an sosyal yaşamımız. Eğer sosyal yaşamda maske ve mesafeye 15 gün dikkat edersek vaka sayısını 15 günde büyük bir düşüşe geçmesini sağlayabiliriz”

YORUM EKLE