banner114

Gebze Bölgesi’nde Omicron hızla yayılıyor!

Korona Virüs’ün Afrika kaynaklı varyantı Omicron, salgının seyrini başka bir boyuta taşıdı. Vakaların en çok görüldüğü yer olan İstanbul’un yanı başındaki Gebze ve Darıca gibi ilçelerde de vaka sayıları paralel olarak artış gösterdi. Uzmanlar henüz hiç aşısı olmayanlara ve hatırlatma dozu yaptırmayanlara çağrıda bulundular. 

Gebze Bölgesi’nde Omicron hızla yayılıyor!

Türkiye’yi bir süredir etkisi altına alan Omicron varyantı, Gebze Bölgesinde de durdurulamıyor. 20 binlerde seyreden vaka oranlarını bir anda 60 binlere çıkartan Omicron, Korona Virüs salgınını yeni boyuta getirdi. Tüm dünyada da etkili olan ve paniğe yol açan Omicron varyantı, salgının hızını çok hızlı artırdı. Ülkemizde varyantın en çok görüldüğü yer İstanbul. Ancak İstanbul’un hemen yanı başındaki Gebze ve Darıca gibi ilçelerde bu durumdan direk etkilendi. 
AŞILI OLANLAR HAFİF ATLATIYOR
Salgın Gebze bölgesinde İstanbulla paralel ilerliyor. Günlük vaka sayılarının Gebze bölgesindeki 3 haneli rakamlara ulaştığı ifade ediliyor. Gazetemizin sağlık kaynaklarından edindiği bilgilere göre varyant çok hızla yayılsa da bu durum hastane yatış oranlarına ise yansımadı. En az 2 doz aşısını yaptıran kişilerin hastalığı hafif atlattığı öğrenilirken, hastane yatışlarının büyük kısmını aşısızlar oluşturuyor. Korona Virüs aşılarının hastane yatışlarının önüne geçtiğini ifade edilirken, aşısını henüz yaptırmayanların ve hatırlatma dozu gelenlerin mutlaka sağlık birimlerine giderek Korona Virüs aşılarını yaptırmaları gerekiyor. 

YORUM EKLE