banner114

Darıca Virüsle mücadelede destan yazdı!

En yoğun vakaların göründüğü illerden birisi olan Kocaeli’de ise Darıca Sağlık Müdürlüğü başarı hikayesine imza attı.

Darıca Virüsle mücadelede destan yazdı!

ÖZEL HABER-  Türkiye, 11 Mart’tan beri Korona Virüs ile amansız bir mücadele veriyor. İlk vakanın göründüğü tarihten bu yana Sağlık Bakanlığı ve sağlık çalışanları Covid-19’a karşı seferberlik içerisinde. En yoğun vakaların göründüğü illerden birisi olan Kocaeli’de ise Darıca Sağlık Müdürlüğü başarı hikayesine imza attı. Bu başaranın temelinde ise hiç kuşkusuz İlçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan ve ekibinin özverili çalışmaları yatıyor. Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla Korona Virüs sürecinde emsalsiz bir başarıya imza attı.

Filyasyon sürecinde bu hastaların temas ettiği kişiler, en küçük ayrıntısı bile dikkate alınarak testten geçirildi.

HER HASTA ÇEVSESİYLE BİRLİKTE YAKIN TAKİBE ALINDI

Darıca, Korona Virüs sürecinde Pandemi’nin önemli bir merkezi oldu. İlçede bulunan ilimizin en büyük hastanelerinden olan Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi daha ilk vakanın göründüğü illerde Pandemi hastanesi olarak ilan edilmişti. Bu nedenle başta Gebze bölgesi olmak üzere ilimizde ki vakaların büyük bir kısmı Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Teşhis konulan her hasta için Darıca’da sağlık çalışanları, kılı kırk yararak amansız bir mücadele içine girdi. Başta İlçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan olmak üzere Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş birlikte uyumlu bir çalışmaya imza attı.

BAŞARI HİKAYESİ YAZDILAR

Teşhis konulan her hasta, belirti gösteren her hasta yakın takibe alındı. Filyasyon sürecinde bu hastaların temas ettiği kişiler, en küçük ayrıntısı bile dikkate alınarak testten geçirildi. Bölgenin Pandemi Merkezi ve en çok vakanın göründüğü İstanbul’un yanı başında olmasından dolayı yoğun vaka sayısına rağmen, vefat oranı ise düşük kaldı. İşte bunun temelinde ise özverili bir çalışma yatıyor. Darıca’nın başarılı İlçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan, Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere diğer sağlık kuruluşlarıyla adeta gecesini gündüzüne kattı. “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” anlayışının tezahür ettiği Darıca, takdire şayan bir başarı hikayesinin baş aktörü oldu.

Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla Korona Virüs sürecinde emsalsiz bir başarıya imza attı.

DARICA’NIN KORONA VİRÜS TECRÜBESİ

Teşhis konulan her hastayı kendi ailesinden birisi olarak gören ve seferberlik ilan eden Doğan, genç ve dinamik yapısıyla çalışkanlığını bilgisiyle birleştirdi. Hayat daima umutlu gözlerle bakan Doğan, bu süreçte hastaların en büyük moral kaynağı oldu. Şu günlerde Darıca’da sağlık çalışanları daha büyük başarılara imza atıyor. Çünkü Darıca’da artık sağlık çalışanları Covid-19’a karşı daha tecrübeli ve filyasyon sürecine hakim. Bu nedenle Darıca’da önümüzde ki birkaç hafta içinde vaka sayısının çok düşük seviyelere düşmesi bekleniyor.

Darıca ilçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan

YORUM EKLE