banner114

Yeniden Refah Darıca'dan Kan Bağışı!

Yeniden Refah Partisi Darıca ilçe teşkilatı, Genel Başkan DR. Fatih Erbakan’ın talimatı sonrası 81 İlde başlatılan kan bağışı kampanyasına destek oldu.

Yeniden Refah Darıca'dan Kan Bağışı!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı DR. Fatih Erbakan, Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ı ziyaretin ardından yapılan görüşmeler sonrası Kızılay’ın kan stokunun azalması nedeniyle başlatılan kan bağışı kampanyasına destek için 81 İlde bulunan Yeniden Refah Partisi il ve ilçe teşkilatı üyelerine kan bağışı çağrısı yapmıştı. Bu çağrı sonrasında Genel Merkezlerinden gelen talimata kayıtsız kalmayan Yeniden Refah Partisi Darıca ilçe başkanı Dursun Koçal ve beraberindeki parti mensupları dün Türk Kızılay'ı Darıca Şubesine ziyaret gerçekleştirdiler.

PAZARA GELEN VATANDAŞLARA MASKE DAĞITTILAR

Türk Kızılay'ı Darıca Şube Başkanı Kemal Solhan'ın yaşamış olduğu beyin kanaması sonrasında yerine vekalet eden Çetin Solhan ile görüşen Koçal ve ekibi görüşme sonrasında Darıca Perşembe Pazarı girişinde mobil kan bağışı noktasının kurulmasını sağlayarak ortak kan bağışı programı gerçekleştirdiler. Kan bağışının gerçekleştirildiği bölgede Perşembe Pazarı'nın kurulması sebebiyle Yeniden Refah Partisi Darıca İlçe Gençlik Kolları birimi ayrıca alan girişine stant kurulumu yaparak pazara gelen Darıca halkına 1.500 adet maske ve broşür dağıtımı da gerçekleştirildiler.

KOÇAL, SOLHAN’A GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ

Kan Bağışı sonrasında açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Darıca İlçe Başkanı Koçal, öncelikli olarak Türk Kızılay'ı Darıca İlçe Başkanı Kemal Solhan'ın yaşamış olduğu beyin kanaması sonrasında istirahat halinde bulunması sebebiyle kendisine vekalet eden Çetin Solhan’a geçmiş olsun dileklerini bir kez daha ileterek Covid-19 pandemisi süresince Türk Kızılay'ının ülkemizde ve Dünya genelinde yaptığı çalışmalardan her zaman gurur duyduklarını ve bu dönemde insanların kaygı yaşaması sonrasında Türk Kızılay'ının kan stokları azalması sebebiyle genel merkezlerinden aldıkları talimat sonrası hızlı bir şekilde ortak kan bağışı programının hayata geçirildiğini belirterek tüm ülke vatandaşlarının bu duruma kayıtsız kalmamaları gerektiğini söyledi.

VEKİL BAŞKAN SOLHAN TEŞEKKÜR ETTİ

Çetin Solhan ortak kan bağışı programına vesile olmaları sebebiyle Yeniden Refah Partisi Darıca İlçe Başkanı Dursun Koçal başta olmak üzere İlçe Yöneticileri, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları yönetimlerinin ve parti mensubu üyelerin yoğun katılımları sonrasında gerçekleştirilen 60 ünite kan bağışı sebebiyle sonsuz teşekkürlerini ve minnetlerini belirtirken ülkedeki kan stokunun tamamen bitmemesi için sağlıklı bütün Darıca’lıları kan vermeye davet etti.

BAŞKAN BIYIK YALNIZ BIRAKMADI

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık Yeniden Refah Partisi Darıca İlçe Başkanlığı ve Darıca Kızılay'ın ortak düzenlemiş olduğu kan bağışı programını ziyaret ederek bu vesileyle 152 yıldır nerede bir ihtiyaç varsa oraya koşan Kızılay’ın kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE