banner114

Yaz okulları kayıtları başladı

Çayırova Belediyesi yaz okulları kayıtları başladı.

Yaz okulları kayıtları başladı

15 Haziran Pazartesi günü başlayan kayıtlar 19 Haziran Cuma günü mesai bitiminde sona erecek. Çocuk Kulüpleri, Bilgi Evleri ve Spor Okulları olarak üç farklı kategoride hizmet verecek olan Yaz Okulları kayıtları tüm mahallelerde bulunan Kültür Merkezleri ve Semt Konakları içerisinde bulunan Çocuk Kulüplerinde ve Bilgi Evlerinde yapılacak. 22 Haziran Pazartesi günü tüm branşlarda eğitimlerine başlayacak olan Yaz Okulları beş haftalık süreçte gençlere ve çocuklara dolu dolu bir yaz tatili geçirme fırsatı sunuyor.
Çocuk Kulüpleri Yaz Okulu uygulamasında 2014 ve 2015 doğumlu öğrenciler kayıt yaptırabilecekler.19 Hazirana Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek kayıtlar için tüm Çocuk Kulüplerinden bilgi alınabilecek.
 Gerekli hijyen çalışmalarının yapıldığı modern sınıflarda sosyal mesafe kuralına göre daraltılmış sınıf mevcutlarıyla ders görecek öğrenciler, programlar dahilinde açık ders saatlerinde öğretmenleri nezaretinde ders işleyecekler.  
 
Bilgi Evlerinde 15 branş
 
Çayırova Belediyesi’nin ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ücretsiz ders destek programları ve çeşitli konularda kurs hizmeti veren Bilgi Evlerinde Bilim, Sanat ve Spor alanında 15 farklı branşta hizmet verecek olan Yaz Okullarında 2. sınıflar dahil olmak üzere 8. sınıflara kadar tüm öğrenciler Bilgi Evlerinden kayıt yaptırabilecekler. 22 Haziranda ilk dersin yapılacağı Bilgi Evlerinin tüm sınıflarında gerekli temizlik ve sterilizasyon çalışmalarının yapılmasına rağmen birçok kursun açık havada sosyal mesafe kuralına göre yapılması planlanıyor.
 
Spor Okulları 6 branşta hizmet verecek
 
Futbol, Basketbol, Voleybol, Cimnastik, Karate ve Kıck Bosk olmak üzere altı branşta hizmet verecek olan Spor Okulları 22 Haziran Pazartesi günü kapılarını öğrencilerine açıyor. Çayırova Belediyesi Bilgi evleri ve Spor tesislerinde hizmet verecek olan spor okullarında birinci ve ikinci sınıflar sadece Cimnastikten, 3. sınıflar dahil olmak üzere 8. Sınıflara kadar olan öğrenciler diğer tüm branşlardan faydalanabilecek. 

YORUM EKLE