banner114

Yardım paketi esnafı memnun etti!

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin üzerinden tam olarak dokuz ay geçti.

Yardım paketi esnafı memnun etti!

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin üzerinden tam olarak dokuz ay geçti. Tüm dünyayı etkisi altına alan virüs, binlerce kişinin ölümüne yol açarken ekonomik etkisi de büyük ölçüde hissedildi. Pandemi önlemleri kapsamında getirilen kısıtlamalar bu süreçte esnafı da etkiledi. Esnafa can suyu vermek için harekete geçen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hafta başında açıkladığı destek paketini esnaf temsilcileriyle bir araya gelerek değerlendirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin esnafa yönelik desteklerini son derece olumlu bulduklarını belirten esnaf temsilcileri Başkan Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.

ESNAF ODASI TEMSİLCİLERİ KATILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, esnafa 30 milyon TL tutarında destek vereceklerini açıklamıştı. Büyükşehir üst düzey bürokratları ve esnaf temsilcileri Sekapark Otel’de bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptılar. Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Aydınlık ve Sadık Uysal ile daire başkanları Ebubekir Ardıç ve Murat Yavuz’un katıldığı programa Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kadir Durmuş ve diğer esnaf odaları başkanları katıldı.

İHTİYAÇ HALİNDE DESTEK ARTACAK

Esnaf için ayrılan yardım miktarının Başkan Tahir Büyükakın’ın talimatıyla 20 milyondan 30 milyon TL’ye çıkarıldığını vurgulayan Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Aydınlık, “Bu süreci hep birlikte el ele atlatmak için çaba sarf ediyoruz. Esnafımızın zor günler geçirdiğinin farkındayız. Yardım etmek için ayırdığımız miktarı artırdık. Başvurular beklenilenin üzerinde çıktığı takdirde bu meblağı artıracağız” dedi.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, işyeri kapatılan veya muhtaç olduğunu belgelendiren esnaflara Ocak-Şubat ve Mart ayları boyunca aylık 1000 TL destek verecek. Başvurular 11 Aralık Cuma günü saat 17.00 den itibaren www.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden ya da Büyükşehir Belediyesi (İzmit-Gebze) çözüm masaları üzerinden yapılacak. Başvurusu onaylanan esnaflara destekleri 11 Ocak Pazartesi gününden itibaren hesaplarına yatırılacak. 41 Esnaf Kartı ile gıda, elektrik, doğalgaz ve su harcamaları yapılabilecek. Başvurusu onaylanan kişilerin banka kartları ikametgah adreslerine teslim edilecek.

YORUM EKLE