banner114

Vali Yavuz'dan 1 yıllık değerlendirme!

Vali Yavuz Bir Yılı Değerlendirerek, İl İdare Şube Başkanları Toplantısı gerçekleştirdi.

Vali Yavuz'dan 1 yıllık değerlendirme!

Seddar Yavuz, ilimizde geçirdiği bir yıllık görevi süresince; pandemiden sosyal projelere, eğitimden asayişe, ilimizdeki yatırım ve hizmetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu İl İdare Şube Başkanları toplantısını gerçekleştirdi.

Valilik Akçakoca toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü VeysalTipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ümit İlbayıve  Kurum Müdürleri katıldı.

Marmara’nın ve Türkiye’nin gururu, sanayi ve teknolojinin kalbi Kocaeli’de göreve başladığım 18 Haziran 2020’den bu yana 1 yılı tamamlamanın onurunu ve mutluğunu yaşıyorum diyerek sözlerine başlayan Vali Yavuz: “Geride bıraktığımız 1 yıl içerisinde; şehrimizde ortak aklı, istişare kültürünü ve birlikte yönetim anlayışını en güzel şekilde vermek suretiyle şehrimizin zaten var olan potansiyelini birlikte daha iyi noktalara ulaştırmak için tüm kurum ve kuruluşlarımızla, Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimizle, üniversitelerimizle, odalarımızla, STK’larımızla, OSB’lerimizle işbirliği ve koordinasyon içerisinde gayretli bir çalışma ortaya koyduk.Yine bu süre zarfında, 32 yıllık meslek hayatımda olduğu gibi, erişilebilir bir Vali olma ve Devletin şefkatini ve kudretini vatandaşımıza sunma çabasıyla; sevginin hakim olduğu, hesap verilebilir, şeffaf bir devlet anlayışını en iyi şekilde tesis etme gayreti içerisinde olduk.”

915 BİN 950 DOZ AŞI YAPILDI

Pandemi ile mücadelede yapılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunarak, aşı çalışmalarına ilişkin verileri de paylaşan Vali Yavuz: “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid 19 salgınıyla yoğun bir mücadele ortaya koyduk. Özellikle pandemi ile ilgili başta vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız, emniyet ve jandarma birimlerimiz, bölge ve il müdürlerimiz gerçekten özveriyle çalıştılar. Bu başarıda siz değerli arkadaşlarımın özverili çalışmalarının altını bir kez daha çizmek ve teşekkür etmek istiyorum. Diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti devletinin son 20 yılda başta sağlık olmak üzere sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştirdiğini pandemiyle bir kez daha anlamış olduk. Dünyanın çok az karşılaştığı bu tür sınama, meydan okuma ve denemeler aslında siyasal sistemlerin ne kadar dayanıklı olup olmadığını da gösteren en önemli hususlardır. Dolayısıyla bugün gelmiş olduğumuz noktada şükürler olsun ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hem pandemiyle mücadele ederken, özellikle son dönemde gerçekleştirmiş olduğu hamlelerle kendisini 21. Yüzyılın bütün risklerine daha iyi hazırladığını, daha iyi bir konuma geldiğini de memnuniyetle görüyoruz.

YORUM EKLE