banner114

Ulaştırma Bakanı Gebze'ye geldi!

​​​​​​​Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, göreve geldikten sonra ilk kez Gebze Metrosu'nda incelemelerde bulundu.

Ulaştırma Bakanı Gebze'ye geldi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, göreve geldikten sonra ilk kez Gebze Metrosu'nda incelemelerde bulundu. Mutlukent Gebze OSB Kavşağı'nda bulunan Metro inşaatı şantiyesinde incelemelerde bulunan Karaismailoğlu, inşaatı yapan TÜMAŞ ve EZE İnşaat yetkililerinden metro inşaatındaki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Karaismailoğlu’nun inceleme gezisine Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Metro şantiyesinde inşaat ile ilgili bilgi alan Bakan Karaismailoğlu, Güzelyurt Metro İstasyonu'ndaki çalışmaları denetledi. Ortaya çıkan tüneli inceleyen Karaismailoğlu, metro ile ilgili açıklama yaptı. Hızlı trenlerle şehirleri, metrolarla da iç hatları hızlı trene entegrasyonunu sağladıklarını söyleyen Karaismailoğlu, “Gebze metromuz 15 kilometre uzunluğunda 11 istasyondan oluşuyor. 2023 Mayıs ayında metroyu hizmete açacağız. 8 istasyonumuzu 2022 yılında hizmete alacağız.

YERLİ VE MİLLİ

Kalan 3 istasyonumuzu ise 2023’te tamamlayarak metromuzu bitireceğiz. Gebze Metrosu ile sanayiyi şehrin yanı sıra sosyal yaşama bağlıyoruz. Metro araçlarımızın ihalesini 22 Temmuz’da yapacağız. Yerli ve milli üretim olacak metro araçlarımızla güvenli bir şekilde Gebze halkımız seyahat edecek. Pandemi döneminde tüm çalışanlar büyük bir özveri ile çalıştı. Metro hattımızda tüm pandemi önlemlerini alarak hizmet üretiyoruz” dedi.

YORUM EKLE