banner114

Türkkan, Gebze'deki köylülerin sesi oldu

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Gebze'ye bağlı Denizli Mahallesi sakinlerinin Kuzey Marmara Otoyolu çalışmaları nedeniyle mağduriyet yaşadığını belirtti.

Türkkan, Gebze'deki köylülerin sesi oldu

TBMM'ye bu konuda  önerge veren Türkkan,“Kocaeli Gebze’ye bağlı Denizli Mahallesi sakinleri, devam eden Kuzey Marmara Otoyolu çalışmaları nedeniyle ciddi bir mağduriyet yaşamaktadır.” dedi.Türkkan önergesinde, “Osmangazi Köprüsü’nün bağlantı yolu yakınında yer alan üst geçidin betonarmesi yapılmış ancak asfaltlanmamıştır. Bu üst geçit şu anda vatandaşın kullanımına kapalıdır.151 kilometrelik üstgeçit açılmadığından dolayı başka alternatif yolları bulunmayan Denizlililer tarımsal alanlarına, çiftliklerine ulaşmakta büyük sorun yaşamaktadır” diye yazdı.

KÖYLÜLERİN BAHÇELERİ FİRMANIN SERVİS YOLU OLDU

İYİ Partili Türkkan, “Otoyolun yapım işini üstlenen Limak İnşaat’a ait ağır vasıtalar Denizli Mahallesi’ndeki bahçe yollarını servis yolu olarak kullanmaktadır. Bu yüzden bahçe yollarındaki çökmeler nedeniyle doldurulan taş malzeme,yol haricinde bahçelere taşmış durumdadır,köylüler bahçelerine girememekte,tarım yapamamakta ve bahçelerini kullanamamaktadır.” dedi.
 

YORUM EKLE