banner114

Türkkan, Darıca için önerge verdi

Darıca’daki Piri Reis Mahallesi’nde yaklaşık 10 bin nüfus yaşıyor. Bu mahallede ilkokul çağında okuyan öğrenci sayısı ise bini aşıyor. Durum böyle ama gelin görün ki mahallede ilkokul yok. Akıllara okul için alan olmayabilir düşüncesi gelebilir; ancak durum öyle de değil. Bu mahallede 37 tane park alanı var. Türkkan konuyla ilgili hem Milli Eğitim Bakanı’na hem de Çevre ve Şehircilik Bakanı’na soru önergesi verdi.

Türkkan, Darıca için önerge verdi

“ÖĞRENCİLER NEDEN TAŞIMALI SİSTEMDEN YARARLANAMIYOR?”
 
Türkkan, "Piri Reis Mahallesi’nde 37 tane park alanı için yer ayrılmasına rağmen ihtiyaç olduğu halde ilköğretim okulu için yer ayrılmamıştır.”ifadelerini kullandı. Türkkan, mahallede yaşayan öğrencilerin
Bayramoğlu ve Bağlarbaşı mahallelerindeki okullara gitmek zorunda kaldığını, ancak bu okullara giden öğrenciler için de taşımalı sistem uygulanmadığını yazdı.
 
“PARK ALANLARINDAN BİRİSİNE OKUL YAPILAMAZ MI?”
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a mahallede ilkokul çağında binin üzerinde öğrenci olmasına rağmen neden ilkokul olmadığını soran Türkkan, her iki Bakan’a okul yapma projesinin gündemde olup olmadığını sordu.
 
Milli Eğitim Bakanı’na başka mahallelerdeki okullara gitmek zorunda kalan öğrenciler için neden taşımalı sistem uygulanmadığını ve bu öğrenciler için bir düzenleme yapılıp yapılmayacağını soran İYİ Partili Türkkan, Çevre Bakanı’ndan da mahallenin ilkokul ihtiyacı için 37 tane park alanından birisinin ilköğretim okulu olarak düzenlenmesi düşünülmekte midir sorusuna cevap istedi.
 
İşte Türkkan’ın sorduğu sorular:
 
1-Darıca Piri Reis Mahallesi’nde ilköğretim çağındaki öğrenci sayısı 1.000’in üzerinde olmasına rağmen neden ilköğretim okulu bulunmamaktadır?
 
2-Piri Reis Mahallesi’ne okul yapılması düşünülmekte midir, Bakanlığın planı dahilinde böyle bir proje varsa bu ne zaman gerçekleşecektir? 
 
3-Mahallede 37 tane park alanı için yer ayrılmasına rağmen ihtiyaç olduğu halde ilköğretim okulu için neden yer ayrılmamıştır?
 
4-Mahallenin ilkokul ihtiyacı için 37 tane park alanından birisinin ilköğretim okulu olarak düzenlenmesi düşünülmekte midir?
 
5-Piri Reis Mahallesi’nde oturan ve mahallelerinde okul olmadığı için Bayramoğlu ve Bağlarbaşı mahallelerindeki okullara gitmek zorunda kalan öğrenciler için neden taşımalı sistem uygulanmamaktadır?
 
6-Mahalleye ilköğretim okulu yapılması düşünülmüyorsa Bayramoğlu ve Bağlarbaşı mahallelerindeki okullara gitmek zorunda kalan ve taşımalı sistem olmadığı için sıkıntı yaşayan öğrenciler için herhangi bir düzenleme getirilmesi düşünülmekte midir?
 
 
 

YORUM EKLE