banner107

Taksi şoförü, içinde para ve ziynet eşya bulunan çantayı, sahibine teslim etti

Özkan Çerük isimli taksi şoförü, müşterisinin takside unuttuğu içinde para ve ziynet eşyası bulunan çantayı, sahibine teslim etti.

Taksi şoförü, içinde para ve ziynet eşya bulunan çantayı, sahibine teslim etti

Berivan Erdoğan isimli kadın, bindiği taksinin arka koltuğunda çantasını unuttu. Çantayı daha sonra fark eden taksi şoförü Özkan Çeküç, Şoförler Odası ile görüşerek, çantanın kime ait olduğunun belirlenmesini sağladı ve daha sonra içinde bir miktar para ve ziynet eşyası bulunan çantayı sahibine teslim etti.
ODA DEVREYE GİRDİ
Gebze’de bir durakta çalışan taksi şoförü Özkan Çeküç, otomobilin arka koltuğunda kadın çantası unutulduğunu fark etti. Çeküç, birkaç müşteri aldığı için çantanın kime ait olduğunu belirleyemedi. İçine baktığı çantada bir miktar para ve ziynet eşyası olduğunu gören şoför durumu Gebze Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Necati Kayaya bildirdi. Yapılan araştırmalar sonucu çantanın taksiye, Güzeller Mahallesi İbrahim Ağa Caddesi üzerinden binen Beriven Erdoğan olduğu tespit edildi.Haber verilmesi üzerine Gebze Şoförler ve Otomobilciler Odasına gelen vatandaşa unutulan çanta teslim edildi.Yolcu Erdoğan hem dernek başkanı hem ise şoföre duyarlı davranışlarından ötürü teşekkür etti.
İNSANLIK DAHA ÖLMEMİŞ
Son günlerde bir biri ardına olumsuz olayların yaşandığı bu günlerde Gebze’de yaşanan bu olay, ‘insanlık henüz daha ölmemiş’ dedirtti. Gebze Şoförler Odası, para ve ziynet eşyası bulunan çantanın sahibini arayarak, çantayı sahibine teslim eden üyeleri Özkan Çeküç’ü kutlayarak, bu örnek davranışı tüm üyelerinden beklediklerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 10:49
YORUM EKLE