banner114

STK’larla Pandemi toplantısı!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

STK’larla Pandemi toplantısı!

STK temsilcileri ile yapılan toplantıda Kaymakam Mustafa Güler “Pandemi döneminde devletimiz her türlü imkânı vatandaşlarımıza sağlıyor. Gebze ilçemiz nüfus yoğunluğu bakımından oldukça kalabalık bir yer. Bu süreçte elimizin ulaşamadığı sorununun çözülmediği hiçbir vatandaşımızın kalmaması bizim için çok önemli. Bu sebeple sizlere çok büyük işler düşüyor ve sivil toplum kuruluşlarının da elini taşın altına koyması gerekiyor. Bu süreçte sivil toplum kuruluşlarımızın siz değerli temsilcilerinden ricamız, öncelikle kendi sosyal iletişim kanallarınızdan üyelerinize; aile, akraba, komşu ziyaretleri veya bir başka vesile ile kapalı ortamlarda maskesiz ve mesafe konulmadan bir araya gelinmemesi, gidilmesi gereken kapalı ortamlarda uzun süre kalınmaması, yaşanılan ortamların sık sık havalandırılması konusunda ricada bulunmanız ve gerekirse bizzat söylemenizdir.

FİLYASYON ÇALIŞMALARININ ÖNEMİ

Hastalığın yayılım hızı her geçen gün artmakta ve bu nedenle filyasyon çalışmaları çok önem arz etmektedir.  Zamanında pozitif ve temaslılara ulaşabilmek, hem onlar hem de birlikte yaşadıkları yakınları için önlemleri erkenden almak, Covid-19 virüsünün yayılım hızını azaltacaktır. Sizlerden de, gecesini gündüzüne katıp çalışan fedakâr sağlık ekiplerimizin yaptığı filyasyon çalışmalarına üyeleriniz ile destek olmanızı bekliyoruz. Ayrıca daha önce yapmış olduğumuz Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederim. Sizin de kıymetli destekleriniz ile inşallah bu dönemi en az hasarla atlatacağız. Toplantıya katıldığınız için sizlere teşekkür ediyor, hepinize sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

STK’LAR KATILDI

Toplantıya Kızılay Toplum Merkezi Müdürü Oğuzhan Bostancı, Genç Müsiad Başkanı Ömer Faruk Uysal, Gebze Trabzonlular Derneği Gençlik Kolları Başkanı Kadir Ayar, Gebze Offroad Kulübü Başkanı Ümit Yener, İHH Başkanı Adem Çiftçi, Hayrat Vakfı Başkanı Şükür Çakır, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Nizamettin Kaya, İnsan Ve Medeniyet Hareketi Derneği Başkanı Said Kotan, Tügva Başkanı Hamza Melih Malkoç, Çoban Mustafa Paşa Vakfı Başkanı Nurullah Yıldız katıldı.

YORUM EKLE