banner114

Şırnak Valiliği, yaşlı kadına darp iddialarını yalanladı

Şırnak Valiliği, polis ekiplerince terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 90 yaşındaki Fatım Şen'in darp edildiği yönündeki iddiaları yalanladı. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, polisin bir eve yaptığı baskında İdil Belediyesi eski çalışanı Murat Şen'in annesi ve yeğenin darbedildiğini iddia etmişti.

Şırnak Valiliği, yaşlı kadına darp iddialarını yalanladı

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, polisin bir eve yaptığı baskındaİdil Belediyesi eski çalışanı Murat Şen'in annesi ve yeğenin darbedildiğini iddia etmişti. Gergerlioğlu Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "HDP İdil'de Belediye eşbaşkanımız Murat Şen'in kardeşi Nurettin Şen ile Mehmet Fidan baskınla gözaltına alınmıştır ve darp edilmiştir" ifadelerini kullanmıştı.

ŞIRNAK VALİLİĞİ İDDİAYI YALANLADI

Şırnak Valiliği İdil ilçesinde polis ekiplerince terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda Fatım Şen'in (90) darp edildiği iddialarının bazı basın yayın organlarında yer alması üzerine, olayın doğru olmadığını görüntülerle yalanladı.

İdil Belediyesi eski çalışan Murat Şen'in annesi Fatım Şen ve yeğeninin, polis ekiplerinin düzenlediği operasyon sırasında darp edildiği iddiaları üzerine Şırnak Valiliği'nden açıklama yapıldı. Valiliğin yazılı açıklamasının yanı sıra görüntü de paylaşılarak, olayın doğru olmadığı belirtilip, şunlar kaydedildi.

Şırnak merkez ve ilçelerinde 14-15 Şubat tarihlerinde ilgili cumhuriyet savcılıklarının talimatları doğrultusunda Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin olarak bazı sosyal medya hesaplarında İdil Belediyesi eski çalışanı Murat Şen'in annesi ve yeğeninin darp edildiğine dair gerçek dışı paylaşımlar yapıldığı görülmüştür. İdil Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla gözaltına alınan Nurettin Şen'in ikametinde yapılan aramada, görevli ekipler tarafından yapılan kamera çekiminde de açıkça görüldüğü haliyle, evde bulunan Fatım Şen'in koluna, kilidi kendisi tarafından açılan sandukanın kapağı düşmüş, darp edildiği iddia edilen Abdurrahim Şen isimli şahıs ise gözaltına alınan şahıslardan olmadığından kendisine yönelik bir işlem yapılmamış, bahse konu operasyon esnasında görevlilerimize herhangi bir mukavemet gösterilmediği gibi kesinlikle herhangi bir darp olayı meydana gelmemiştir.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 12:29
YORUM EKLE