banner114

Sendika eyleminde 5 gözaltı!

Çayırova’da bulunan bir iş işyerinde işçiler, işten atılan arkadaşları ve işverenin uzlaşmaz tutumu nedeniyle greve çıkma kararı almıştı.

Sendika eyleminde 5 gözaltı!

Çayırova’da bulunan bir iş işyerinde işçiler, işten atılan arkadaşları ve işverenin uzlaşmaz tutumu nedeniyle greve çıkma kararı almıştı. İşçiler bugün greve çıkmak için hazırlık yaparken işveren dün gece grev kırıcılarının fabrikaya getirdi. Yaşanan durumu gören DİSK/Birleşik Meta-İş Sendikası Gebze 2 Nolu Şube Başkanı Necmettin Aydın, işyeri temsilcisi ve fabrika çalışan 3 işçi olaya müdahale etti. Çıkan tartışma ve arbedenin ardından DİSK/Birleşik Meta-İş Sendikası Gebze 2 Nolu Şube Başkanı Necmettin Aydın, işyeri temsilcisi ve fabrika çalışan 3 işçi gözaltına alındı.

FABRİKA ÖNÜNDE GERGİN BEKLEYİŞ

DİSK/Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2Nolu Şube Başkanı Necmettin Aydın, işyeri temsilcisi ve fabrika çalışan 3 işçinin gözaltına alınmasının ardından işçiler fabrika önünde beklemeye devam ediyor. Sendika yetkilileri DİSK/Birleşik Meta-İş Sendikası Gebze 2Nolu Şube Başkanı Necmettin Aydın, işyeri temsilcisi ve fabrika çalışan 3 işçinin serbest bırakılmasını beklediklerini ifade etti.

YORUM EKLE