banner114

Şayir ilk mecliste müjdeleri verdi!

Dilovası Belediyesi 2021 yılı ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Hamza Şayir başkanlığında gerçekleşti.

Şayir ilk mecliste müjdeleri verdi!

Dilovası Belediyesi 2021 ilk meclis toplantısı Dilovası Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Beş gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı öncesi Başkan Şayir, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

GÜZEL GELİŞMELER YAŞANIYOR

Başkan Şayir yaptığı açıklama da; “Yeni yılın tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Hastalığında biran önce son bulmasını istiyorum. Yaklaşık iki yıldır görevdeyiz ve ilçemizin gelişimine katkı sunmak için hep birlikte çalışıyoruz. Görev yaptığımız süreçte önemli ve güzel gelişmelerin yaşandığı ilçemizde; 

TAVŞANCIL YÜZME HAVUZUNUN İHALESİ 13 OCAK’TA

“13 Ocak’ta Tavşancıl’da Kapalı Yüzme Havuzumuzun ihalesi gerçekleşecek. İnşallah kısa sürede bitirerek, Tavşancıl’a yüzme havuzumuzu kazandırmış olacağız. Dilovası’nda ki öğrencilerimize müjde vermek istiyorum. 14 Ocak’ta bakanlığımızca tabletlerimizin ihalesi gerçekleşecek ve yeni eğitim döneminde öğrencilerimizin ellerinde olacak. 1700 kardeşimiz uzaktan eğitim sistemi olan Eba’dan eğitim alma konusunda sıkıntı yaşıyordu. 

Bugüne kadar, 1700 öğrencimize tabletlerini Büyükşehir Belediyemiz’in desteği ile dağıttık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tabi yine sıkıntılar yaşayan öğrencilerimiz var, aynı evde yaşayan öğrencilerimiz arasında sıkıntı yaşanıyor. İnşallah Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ilçemize gelecek tabletlerimizi tüm öğrencilerimize dağıtmış olacağız ve sıkıntılar bitecek. Evde kaç öğrenci varsa hepsine verilecek.

TOKİ ŞUBAT’TA İHALE YAPIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum geçtiğimiz haftalarda buradaydı. 120 Blok’tan oluşan 1210 konutumuz için ihalesi Şubat ayında gerçekleşecek. ‘Yükselen şehir’ sloganımıza yakışır, sosyal donatıları olan yeni konutlarımızla birlikte şehrimiz daha da gelişecek. Tarihi yapısı, turizmi ve sanayisi ile önemli bir konuma sahip olan şehrimiz ilerleyen süreçte hak ettiği hizmetleri tek tek almaya devam edecektir. 

TIR PARKI’NI İNCELEYECEKLER

Başkan Şayir’in konuşması sırasında söz alan SP Meclis İnci Aydemir, yapımı başlanan Tır Parkı projesinde ağaçların düzensiz kesildiğini söylemesinin üzerine Başkan Şayir, hep birlikte giderek çalışmayı inceleyeceklerini belirterek, varsa bir hata yada yanlış çalışma hep birlikte tespit edilerek düzeltilmesi konusunda meclis üyeleri ile Tır Parkı alanında ki çalışmayı inceleyeceklerini ifade etti.  

YORUM EKLE