banner107

Şayir, Gazileri duygulandırdı

Dilovası’nda ikamet eden Kıbrıs ve Kore gazilerine büyük vefa...  

Şayir, Gazileri duygulandırdı

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Dilovalı, Kore ve Kıbrıs Gazileri’nin sokaklarına teşekkür pankartı astırarak sürpriz yaptı.

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir tarafından görevlendirilen Belediye personeli, sabahın erken saatlerinde,

Gaziler günü kutlama programına hazırlanan gazilerin kapılarını çaldı. Belediye personeli Gaziler gününüz kutlu olsun Başkanımız Sayın Hamza Şayir’in Selamlarını Getirdik Gaziler gününüz kutlu olsun Diyerek Gazileri pankartların asıldığı alan götürüp Başkan Şayir’in sürprizini gösterdi. 

Adlarına Düzenlenen ‘gazilerimiz gururumuzdur’ Dilovası ve Türkiye’nin Gururu Muhterem Gazimiz 19 Eylül Gaziler Gününüz kutlu olsun! Pankartını gören Gazilerin duygulandıkları gözlendi. 

Başkan Şayir’e anlamlı sürprizi için teşekkür eden gaziler;

‘Başkanımıza bizi unutmayıp onurlandırdığı için Çok Teşekkür ediyoruz. Sağolsun, var olsun! dediler.

Gaziler, daha sonra gaziler Başkan Şayir, tarafından evlerinden alınarak tören alanına getirildiler.

Dilovası’nda Gaziler Günü kutlamaları Belediye Meydanı’nda gerçekleştirildi. Belediye Meydanı’nda bulunun Atatürk Anıtına çelenklerin sunumuyla başlayan törene, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İlçe Emniyet Müdürü Timur Uzun, Belediye Meclis üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri ile birim müdürleri, gaziler, askeri erkân, gazi aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam eden tören, Dilovası Şehit Aileleri ve Gaziler adına Gazi Mithat Ağdur, günün anlam ve önemini belirten konuşması ile sürdü. 

YORUM EKLE