banner114

Sahte yılbaşı biletlerine dikkat!

Milli Piyango’nun yılbaşında vereceği 70 milyon TL ikramiye hayalleri süslemeye devam ediyor. Ancak sahte biletleri dikkat. Dolandırıcıların tuzağına düşmemek için kritik nokta, biletin içine gizlenmiş işaretler ve kabartmalı seri numarası…

Sahte yılbaşı biletlerine dikkat!

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişine sayılı günler kaldı. Uzmanlar sahte biletler için uyarıyor. Kurulan hayallerin yıkılmaması için bilet alırken sadece şans değil, dikkat de gerekiyor. Sahte biletler 70 milyonun hayalini kuranları üzebilir.

KUŞA DİKKAT

Sahte bilet almamak için dikkat edilmesi gereken noktalardan biri Milli Piyango kuşu ve biletin numarası üzerine yerleştirilen semboller. Mor ışık tutulduğunda parlak işaretlerin net bir şekildi görünmesi gerekiyor.

KABARTMALI SERİ NUMARASI

Dolandırıcıların tuzağına düşmemek için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise, biletin kabartmalı seri numarası. Parmak ile dokunulduğunda bu kabartmanın mutlaka hissedilmesi gerekiyor. Biletin arkasındaki ruhsatlı bayiinin damgası da yine önemli bir kriter.

KAĞIT PARA SESİ ÇIKARILMALI

Milli Piyango biletleri para kağıdına benzer bir kağıttan yapıldığı için, ele alınıp biraz oynandığında para sesine benzer bir ses çıkarması gerekiyor.

YORUM EKLE