banner114

Özel Merkez Prime Hastanesi kapılarını açıyor!

Kocaeli’nin en yeni özel hastanesi olan, Özel Merkez Prime Hastanesi kapılarını açmaya hazırlanıyor. Hastane tanıtımını Dr. Hakan Höbek gerçekleştirdi.

Özel Merkez Prime Hastanesi kapılarını açıyor!

15 Haziran tarihinde hasta kabulüne başlayacak olan Gebze Merkez Prime Hastanesi tanıtımını gerçekleştirdi. İleri seviye teknolojiyle hazırlanmış olan 60 poliklinik, 7 ameliyathane, doğumhaneler, servisler tanıtıldı. 27 bin metre kare kapalı alana sahip olan ve hastane alanında helikopter pisti de bulunan Gebze Prime Hastanesi’nde aynı zamanda 150 yatak kapasitesi, 1,5 Tesla sesiz MR cihazı, smile+femtosaniye teknolojisini barındıran göz kliniği, kadın hastalara özel kadın sağlık çalışanlarının bulunduğu ayrı servisler, ameliyathaneler, doğum üniteleri, bin 400 metre kare zik tedavi alanı, spa ve spor alanları bulunmakta. 60 hekimi ve 400 personeli bünyesinde bulunduran Gebze Merkez Prime Hastanesi yönetimi hazırlıklarını tamamladığını belirtti.

İNSAN ODAKLI HİZMET 

Hastane sahibi Dr. Hakan Höbek, gazetecilere hastaneyi gezdirirken hastaneyle ilgili birçok konuya değindi. Servisleri, ameliyathaneleri, kadın doğum ünitelerinden zik tedavi ünitelerine kadar birçok yeri gezdiren Höbek yaptığı açıklamalarda; “Gebze Özel Merkez Prime Hastanesi’ni açtık. Özel bir hastane olmasına rağmen halk yararına, insan odaklı bir hizmeti gerçekleştirdiğimi düşünüyorum ancak bir şey eksikti. Biz 2002 yılında kurduğumuz Merkez Hastanesi’nde gerçekten potansiyelimiz üst seviyedeydi. Hasta yoğunluğu çok oldu ve hastane binamız yetersiz kalmaya başladı. Vatandaşlarımızın, çevre halkının, sizin desteğiyle mutlu olduk. Sağlık sistemi ve insanların talepleri değişiyor. Korona sürecinde de gördük ki biz ülke olarak sağlık alanında çok çok iyiyiz. Öyle bir organizasyon yaptılar ki özel sektörle kamuyu bir araya getirdiler sadece koronalı hasta yatırdık. Allah’a şükür de hiç kaybımız oldu.” dedi.

“HEM GEBZE’Yİ HEM KOCAELİ’Nİ TANITACAĞIZ”

Sözlerinin devamında Höbek; “Biz yeni hedeer belirlemeliydik. Bölgemiz sanayinin kalbi ve Kocaeli’de bulunduğu için gerçekten potansiyelimiz çok yüksek. Sağlık sektöründe bu bölgede sağlık turizmleri eksik. Bu bölgede spesik bir şeylerin yapılmasını gerek gördük. Hem Gebze’yi hem de Kocaeli’yi tanıtacağız. Bizim övündüğümüz asıl kaynak teknolojik hizmetlerimiz. Özel Merkez Prime Hastanesi pahalı bir yatırım. Burası boş bir yer değil. Tabii ki burası kredilerle sağlandı. Sadece KDV muayetimiz var başka bir şeyimiz yok. Hiçbir şekilde teşvik yok, devletten de yardım yok.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2020, 20:25
YORUM EKLE