banner108

Övünç madalyası onlara verildi!

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Ülkemiz için büyük fedakarlık yapmış şehit Aileleri ile gazilerimize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı temsilen devlet övünç madalya ve beratlarını tevcih etti.

Övünç madalyası onlara verildi!

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Ülkemiz için büyük fedakarlık yapmış şehit Aileleri ile gazilerimize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı temsilen devlet övünç madalya ve beratlarını tevcih etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şehitlik ve gazilik mertebesinin dinimiz ve inancımızdan kaynaklı en kutsal ve ulaşılması en güç mertebelerden biri olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Vali Seddar Yavuz: “Peygamberlere komşu olmaktan bahsediyoruz.  Aziz Milletimiz İlahi Kelimetullah peşinde koşan, hakkı hukuku bu dünyada haykırmaya çalışan, asla ezmeyen, sömürmeyen, kutsal değerler için mücadele eden ve bu uğurda hiçbir zaman şehit ve gazi olmaktan geri kalmayan, şehadete adeta gül bahçesine girercesine koşan  büyük bir milletin fertleri ve evlatlarıyız. Ne mutlu ki bize bu anlayış; hepinizin de bildiği gibi bir Selçuklu, bir Cihanşümul Osmanlı İmparatorluğu ve çağdaş dünyayla yarışan bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti bağışlamıştır.”

BİZ MAZLUMLARIN YANINDA YER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ

 Türkiye Cumhuriyeti Devleti son 20 yılda sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştirdi diyen Vali Yavuz: “Başta savunma sanayi olmak üzere dünya ile yarışan ve rekabet eden yeni ve güçlü Türkiye var artık. Aslında bugün karşılaştığımız sorunun da kaynağı budur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştirirken ve gönül coğrafyası ile yeniden kucaklaşırken, yeni ve büyük bir Türk Devleti geliyor algısı ve korkusu maalesef belirli mihrakları yeniden harekete geçirmiştir.  Kim harekete geçerse geçsin,  biz  yeniden hakkı hukuku haykıracak ve dünyadaki evrensel mesajı vermeye devam edecek iddiaya sahibiz..  Biz mazlumların yanında yer almaya, mağdurların gözyaşlarını silmeye adayız ve bütün bir hayatımızı da buna göre kodluyoruz.”

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ SİZİN EMRİNİZDEDİR

 Aziz şehitlerimiz manevi olarak yanımızdalar diyen Vali Yavuz: “Çünkü Allah-u Teâlâ Bakara Suresinde ‘Allah Yolunda Öldürülenlere Ölüler Demeyiniz, Onlar Diridirler, Fakat Onu Siz Bilemezsiniz’ buyuruyor. Demek ki Şehitlerimiz bizim anladığımız anlamda ölmediler. Kahraman gazilerimiz de yine Aziz Türk Milletinin bağımsızlık ve hürriyet aşkı ile yaşayabilmeleri için aldıkları yaraları, vücutlarında şeref olarak taşımaktadırlar. Biz Türk Milleti olarak minnettarız, şükran borçluyuz. Büyük milletler vefalıdır. Kendisine hizmet edeni asla unutmaz onu gönlüne yazar. Bu yüzden bilin ki şehit ailelerimizin 83 milyon evladı var.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti sizin emrinizdedir. Kahraman gazilerimiz her gittiği yerde hak ettiği ilgiyi, saygıyı ve hürmeti görmeye devam edeceklerdir. Büyük Türk Milleti bu vefa duygusunu sizlere mutlak suretle gösterecek ve gönlünden geçen her türlü güzellikleri sizlere takdim edecek ve sunacaktır.”

GAZİLERİMİZ, GENÇ NESİLLERİMİZE ÖRNEKTİR

 Allah hiçbir zaman  devletimize ve milletimize karşı bizi utandırmasın ve mahcup etmesin diyerek  sözlerine devam eden Vali Yavuz: “Bugün öncelikle şehit ailelerimize şunu söylemek isterim ki; kimileri ölürken hem kendisini hem ailesini hem de milletini utandırır, kimileri ölürken hem kendisini hem ailesini hem de milletini onurlandırır ve şereflendirir. Ne mutlu ki  evladınız hem sizi hem kendisini hem de milletini onurlandırmıştır. Allah bizlere de bizleri onurlandıracak evlatlar, nesiller nasip etsin. Diğer taraftan gazilerimizin de aynı onuru ve gururu yaşarken genç nesillerimize de örnek olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

 Bu duygu ve düşünceler içerisinde bir kez daha hepinizin acısını yüreğimizde hissediyor ve acınızı yürekten paylaşıyorum. Anadolu’nun vatan yapılmasından bugüne kadar tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Yine Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

MADALYA TEVCİH EDİLENLER

 Konuşmalarının ardından Vali Seddar Yavuz, Şehit Jandarma Uzm. Onb. Osman Gazi Çetingöz’ün babası Kerim ve annesi Huriye Çetingöz, Şehit Jandarma Uzm. Çvş. Dursun Pampal’ın eşi Merve ve kızı Elif Eslem Pampal, Malul Gazi J. Uzm. Çvş. Şaban Demirel, Malul Gazi J. Uzm. Çvş. Kenan Dede, Vazife Malulü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Adem Albay, Malul Gazi Jandarma Astsubay II. Kademe Başçavuş Mustafa Özdemir’e Devlet Övünç Madalyalarını ve Beratlarını takdim etti.

YORUM EKLE