banner114

OSB kavşaklarında trafik çilesi!

Gebze OSB’ler bölgesinde devam eden kavşak düzenleme çalışmalarında aynı anda iki noktada trafiğin kapatılması trafik yoğunluğuna neden oldu.

OSB kavşaklarında trafik çilesi!

ÖZEL HABER- Gebze OSB’ler bölgesinde devam eden kavşak düzenleme çalışmalarında aynı anda iki noktada trafiğin kapatılması trafik yoğunluğuna neden oldu. Gebze bölgesinin trafik yükünü rahatlatacak çalışmada yanlış planlama her gün kilometrelerce uzayan kuyruklara neden oluyor. Uzun süre trafikte bekleyen sürücüler ise büyük mağduriyet yaşıyor. Gebze’nin GOSB, GPOSB, Güzeller OSB ve TAYSAD OSB ile bağlantısını sağlayan 4 tane giriş çıkış noktası bulunuyor. Bu 4 noktadan ikisinde aynı anda çalışma yapılması trafiği kilitlenme noktasına getirdi. 2021 sonunda bitecek çalışma nedeniyle mağdur olan sürücüler ve sanayi kuruluşları Büyükşehir’den yeni bir planlama istiyor.

SÜRÜCÜLER BÜYÜKŞEHİR’DEN TALEPTE BULUNDU

OSB’lerde bulunan sanayi kuruluşları pandemi nedeniyle çalışanlarının servis ihtiyacını yüzde 50 araç kapasitesiyle karşılaşıyor. Bu nedenle var olan servis yükü iki katına çıktı. Servis araçlarının sayısının artışına taşıma yapan tır ve kamyonetler, özel araçlarda eklenince, OSB kavşaklarında trafik arttı. Her gün kilometrelerce trafik oluşurken, sürücüler yol çalışmalarının tek tek neticelenmesini istiyor. Aynı anda iki yolun kapatılmasından dolayı yaşadıkları mağduriyeti aktaran araç sürücüleri, çalışmanın bu haliyle eziyete dönüştüğünü ifade ettiler.

BU YÜK YIL BOYUNCA ÇEKİLMEZ

Geçtiğimiz haftalarda bölgede devam eden çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 2021 yılı sonunda OSB kavşak çalışmalarının sona ereceğini ifade etmişti. Araç sürücüleri 2 noktada devam eden çalışmaların teke düşürülmesini istediler. Aksi halde 1 yıl boyunca yaşanacak keşmekeşin altından kalkamayacaklarını ifade eden vatandaşlar, işe gitmek için artık daha erken yola çıktıklarını buna rağmen trafik yükünden kurtulamadıklarını ifade ettiler. 1 saatten fazla trafik beklediklerini ifade eden sürücüler, en azından 3 yolun açık olmasını istediler. Ömür KAVRAN

YORUM EKLE