banner114

Onların hakkını ödeymeyiz!

“Gönülden Gönüle” projesi kapsamında Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, şehitlerimizin aileleri ile gazilerimizi evlerinde ziyaret etmeye devam ediyor.

Onların hakkını ödeymeyiz!

Kaymakam Mustafa Güler beraberinde Sosyal Hizmetler Müdürü Kadriye Aydemir ile Kıbrıs Gazisi Ali Cibil ve Vazife Malulü Er Sezen Eyidoğan’ı ziyaret ederek, sohbet ettiler. Kaymakam Güler, “Sizler şehitlik mertebesini hedefleyerek girdiğiniz mücadelede gazilik unvanı ile şereflenen kahraman gazilerimize şükranlarımı  sunuyorum. Hayatta olan tüm kahraman gazilerimize sağlıklı ,  hayırlı  uzun ömürler diliyorum” dedi.

HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ

Ziyaret ve temaslarına, 1992 yılında Çankırı’da devriye nöbeti sırasında arkadaşının kazaen vurması sonucunda şehit olan Şehit Piyade Çavuş  Gençay  Bilgili’nin ailesini ziyaret eden Kaymakam Güler, kıymetli şehidimizin ailesinin hal ve hatırlarını sorarak, ailenin sorun ve taleplerini dinledi. Şehitlerimizin mübarek kanlarıyla sulanmış vatan toprağı kadar, onların kıymetli ailelerinin de birer emanet olduğunu sık sık tekrarlayan Kaymakam Güler,“Aziz vatan toprakları şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıkları sayesinde bizlere vatan olmuştur. Şehitlerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Millet olarak bu topraklar üzerinde özgürce yaşamamızı sağlayan, vatanı ve milleti uğruna fedakârlıkların en büyüğünü yapmış olan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

AİLELER TEŞEKKÜR ETTİ

Her fırsatta kıymetli şehitlerimizin aileleri ile kahraman gazilerimizin yanında olmaya dikkat ettiğini belirten Kaymakam Güler, şehit ve gazi ailelerine minnet ve şükranlarını ifade etti. Ziyaret dolayısıyla duydukları mutluluğu ifade eden aileler de Kaymakam Güler’e teşekkür ettiler.

YORUM EKLE