banner114

Mucize kurtuluş!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesine trafik kazası nedeniyle getirilen genç hasta N.K (27) acil olarak ameliyata alınmıştı.

Mucize kurtuluş!

Ameliyatına Kalp Damar Cerrahisi uzmanı Dr. Gökhan Kızıltan, Üroloji uzmanları Dr. Kutsan Çöktü, Dr. Mahir Türkmen, Dr. Mustafa Yüksekkaya, Göğüs Cerrahisi uzmanı Dr. Hasan Özdemir ve Genel Cerrahi uzmanı Dr. Hüseyin Öner’ den oluşan ekip katıldı.

Karın içi büyük damar ve iç organ yaralanmasına bağlı iç kanama nedeniyle hayati risk taşıyan ve zamana karşı yarışın olduğu ameliyat başarılı bir şekilde sonuçlandı. Ameliyat sonrası yoğun bakım sürecinde Anestezi ve Yoğun Bakım uzmanı Dr. Deniz Heppekcan ve ekibi tarafından tedavi ve bakımları yapılan hasta şifa ile taburcu edildi.

Sonrasında hastanın hekim ve diğer sağlık personeline teşekkür ziyaretinde bulunması ve hayatına kaldığı yerden sağlıklı bir şekilde devam ettiğinin görülmesi tüm sağlık ekibini ayrıca mutlu etti. Dr. Kutsan Çöktü konuyla ilgili yaptığı açıklamada bölge olarak trafik kazalarının yoğun olduğunu, bu tür durumlara acil müdahele etmekte etkin ve yetkin uzman kadrosunun bulunduğunu belirtmiş, nitekim bu kazazedenin de sağlığına kavuştuğunu görmenin kendilerini ayrıca mutlu ettiğini ifade etti

YORUM EKLE