banner114

Millet Bahçesi Meclisten geçti!

Gebze’ye yapılması planlanan Millet Bahçesi projesi, Kocaeli Büyükşehir Meclisi’nden oy çokluğuyla geçti.

Millet Bahçesi Meclisten geçti!

Gebze’ye yapılması planlanan Millet Bahçesi projesi, Kocaeli Büyükşehir Meclisi’nden oy çokluğuyla geçti. Önce Gebze’de ardından KBB Meclisi’nde tartışılan Askeri Kışla Millet Bahçesi, muhalefetin itirazlarına rağmen kabul edildi. Proje kabul edilirken Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, gerekirse Galericiler Sitesi’nin daha iyi bir yer bulunduğunda yerinin değiştirilebileceğini söyledi.

MİLLET BAHÇESİ İÇİN KARAR ÖNEMLİ

Başkan Tahir Büyükan, “Millet bahçesinin içine galericiler sitesi yapılıyor diye bir şey yok. Bunu TOKİ yapıyor, biz de buraya başka ticari fonksiyon getirilmesin diye buraya galericiler sitesi diye yazdık. Galericiler sitesinden başka bir şey yapılamaz diye de not düştük. Bu imar planı geçti diye galericiler sitesi buraya yapılacak değil. Büyükşehir olarak satın almaya çalışacağız, alamazsak başka bir fonksiyon bulacağız. Galericiler sitesinin daha uygun bir yerde yapılmasını biz de isteriz. Bu sadece bir planlama. Daha uygun bir yer bulunursa, oraya yaparız. Bu maddenin komisyona gitmesi halinde, Millet bahçesinin ihalesini geciktirmiş olacağız. Bunu hemen oylamamız lazım, çünkü bakanlıkta bekliyor sonuçta projeyi onlar yapacak. Uygun alan aradık ama bulamadık.” şeklinde konuştu.

YARARLI TESİSLER

Tartışmaya katılan son isim olan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyüköz, “Burada bizim bundan sonraki o bölgede tapu ve imar çalışmalarını yapıyoruz. Buraya sağlanan bu tesis bu bölgenin ihtiyacı, oraya alınan kaymakamlık alanıyla ilgili kaymakamlık alanın da taşınacağı bellidir. Siz kupkuru alanın varlığını sürdüremezsiniz. Galeriler sorunu çözülmeli. Burası millet bahçesinin yaşamasını sağlar. Gebze yerel yönetimlerinin temsilcilerinden bu talebi aldık” dedi.

YORUM EKLE