banner114

Kozmetik markası iyi makyajın sırlarını anlattı

Kozmetik markası, iyi makyaj nasıl yapılacağı ile ilgili kadınlara tavsiyelerde bulundu. Kaliteli makyaj malzemelerinin cilt sorunlarının önüne geçtiğine vurgu yapan kozmetik markası New Well, kadınların makyaj malzemeleri seçerken ürün seçimlerinde dikkatli davranmaları gerektiğine dikkat çekti.

Kozmetik markası iyi makyajın sırlarını anlattı

New Well’in kadınlara makyaj tavsiyeleri şöyle;

“Makyaj, kadınların öz güvenli hissetmelerine yardımcı olan, cilt kusurlarını kapatan bir uygulama. Fakat kaliteli makyaj malzemeleri kullanmadan yapılan tüm uygulamalar, akne sorunlarına ve cilt yapı bozukluklarına neden olabiliyor. Bu nedenle ürün seçimlerinde dikkatli davranma hususu önem kazanıyor. Özellikle tüm yüze uygulanan ve gözeneklerin içerisine yerleşebilen fondöten, concealer, sıkılaştırılmış pudra ya da bb krem gibi ürünleri tercih ederken bu ürünlerin içeriklerini incelemek sağlığınız açısından son derece önemli.

GÖZENEKLERİN BELİRGİNLEŞMESİNİ ÖNLEMEK, SİVİLCE VE YAN ETKİ SORUNLARINI ORTADAN KALDIRMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

Makyaj yapmadan önce ve makyajı temizledikten sonra cilt temizliği yapmak, sorunların önüne geçme noktasında büyük rol oynuyor. Tabii yalnızca yüzü misellar su ile silmek yeterli verimi elde etmenize yardımcı değil. Haftalık olarak gözeneklerin hava, makyaj vb. nedenler ile kirlenmesi – kapanmasının önüne geçmek için peeling yapılabilir. Fakat burada cilt temizlemek için tercih edilen ürünlerin de içeriği dikkate alınmalı. Alerji ve kızarıklık gibi problemler yaşanmaması adına cilt tipine uygun tonik ve temizleme sütleri satın alınmalı. Test etmeden kullanılan ürünler, hassas cildi bulunan kişilerde alerjik reaksiyon gösterebilir. Cildin yağ ve nem dengesi korunduğu taktirde akne sorunları en aza indirgenecektir. Cilt içindeki nem dengesi eksik olursa cildiniz fazla sebum salgılar. Dışarıya atılmayan sebumlar ise kir ve bakterilerle birleşerek sivilce meydana getirir. Sivilceleri sıkmak bu süreçte yapılacak en yanlış harekettir. Çünkü sıkma işlemi sivilce içindeki gözeneği tıkayan şeyin yalnızca bir kısmını dışarı atar. Kalan kirli sıvı içeride kalmayı sürdürür ve yüzünüzdeki iz uzun süre belirgin kalır. Sivilceleri sıkmak yerine sivilce karşıtı bir jel ile günlük düzenli temizlik yapmak daha büyük yarar sağlayacaktır. Cildinizde büyük bir akne sorunu varsa öncelikle kesin olarak hekime başvurulmalıdır. Hekim desteği ile cildiniz analiz edilir ve en doğru tedavi için dermokozmetik ürünler tavsiye edilebilir.

KALİTELİ MAKYAJ MALZEMELERİ TERCİH EDİN

Sivilce oluşumlarında genellikle alın bölgesi ve elmacık kemiklerinde rahatsızlık duyulur. Burada beliren sivilceler çoğu zaman kişilerin canını acıtabilir. Bunun en büyük nedenlerinden biri sürekli allık ya da highlighter kullanmak ve bu noktadaki makyajı yeterince iyi temizlememektir. Özellikle elmacık kemiklerine yoğun allık ve highlighter uygulandığı için buradaki gözeneklerin kir ile dolması ve sivilce yaratması muhtemeldir. Fakat kaliteli makyaj malzemeleri tercih etmek ve makyajı iyi temizlemek ve cilde bakım yapmak bu tarz problemlerin önüne geçecektir.  İçeriğinde AHA veya BHA bulunduran tonik veya mistler ciltteki ölü deri ve bakterileri gidererek gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Bu konuda doktorunuz ile görüşebilir ve cilt tipiniz için en doğru bilgiye sahip olabilirsiniz.

PEELİNG CİLDİNİZİN KENDİNİ YENİLEMESİNE YARDIMCI OLACAK

Günlük makyaj hayatınızın önemli bir noktasında ise ilerleyen yaşlarda cilt problemleri yaşamamak için iyi kozmetik markaları kullanmak ve cildinize uygun temizleyiciler seçmek önem taşımaktadır. Aynı zamanda bol su tüketimi, kaliteli uyku düzeni ve haftalık peeling uygulaması da cildinizin kendini yenilemesine yardımcı olacaktır. Tüm bu süreçte yüzünüzü güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş kremi desteği de alabilirsiniz.  Cildimize sağlığımız için önem göstermeli ve korumalıyız. Çocukluk ya da gençlik döneminde oluşan cilt sorunlarını dikkate almalı ve gerektiği durumda cilt doktoru ile iletişime geçmeliyiz. Cilt bakımındaki eksikler ve yanlış uygulamalar daha büyük problemlere yol açabilir. Daha parlak ve sağlıklı bir cilt için kozmetik tercihlerinde dikkatli davranmak önemlidir.”

YORUM EKLE