banner114

Kocaeli’de taşımacıların sesi olacak çalışma!

Kocaeli’de faaliyet gösteren servis ve taşıma firmaları yeni bir oluşumla bir çatı altında toplanıyor.

Kocaeli’de taşımacıların sesi olacak çalışma!

Kocaeli Taşımacılar Birliği (KOTAB) kurulması için resmen harekete geçildi. Yapılacak çalışma ilimizdeki servisçi esnafının sesi olacak. Kocaeli sanayi kenti olması ile birlikte sanayiciye çözüm ortağı olan bir çok dalda hizmet sektörü bulunmakta. Bunun ile birlikte Servis taşımacılığı da ilimizde her geçen gün önemli hale gelmekte. Zorlu pandemi sürecide servis taşımacılığın Kocaeli’de bir ortak sesin olması gerektirdiğini düşündürten Genç Servis taşımacılığı yapan girişimcileri harekete geçirdi.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ BİR ARAYA GELİYOR

Bu kapsamda KOTAB (Kocaeli Taşımacılar Birliği) kuruluyor. Söz konusu çalışmayla ilgili bilgi veren Ersetur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Gürses yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlimizde servis taşımacılığı sektörünün sesi olacak, gelecek yıllara servis taşımacılığı vizyonunun sesi olacak bir anlayışın dernekleşerek sorunların çözüm bulması için harekete geçtik. Sektördeki Kocaelili servis taşımacılığı firmaları ve taşımacı esnafına katkı sağlayacak çalışmalarda bulunulması doğrultusundaki ilkelerle bir STK yapılanması arzusu ile çalışmalarımıza başladık. Sektörde uzun yıllarını geride bırakmış esnaflarında görüşlerini alarak yeni yüzlerin oluşturacağı istişare heyetinin de bulunacağı, geniş kapsamlı servis taşımacılığı sektörünün içinde olan herkesin yanında olacak bir çalışmanın temelini attık.

İSTİŞARE TOPLANTILARI BAŞLADI

Öncülüğünü Ersetur Turizm sahibi Sezai Gürses in yürüttüğü STK çalışmasının kısa süre içerisinde açılış yapılabilecek hale geleceğinin ve bu konu hakkında sektördeki esnafları ziyaretler yaparak bilgilendirdiklerini dile getirdi. Gürses, bu açıklamalar ile servisçi esnafı olan herkesi bu oluşuma davette bulundu. Derince, Körfez, Gölcük, Kartepe ve yine Gebze’den STK’nın oluşumunda yer aldıkları öğrenildi. Bu kapsamda Ersetur Turizm Sahibi Sezai Gürses, Soylu Turizm sahibi Salim Keskin, Doğan Turizm Sahibi Murat Doğan,Metkar Turizm Sahibi Ertan Kara, Oltur Turizm Sahibi Yücel Yıldız, Siyahi Turizm Sahibi Yavuz Yanık, Servisciler Odası Başkanı Ahmet Taşçı bir araya gelerek istişarede bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerif kaya
Şerif kaya - 1 ay Önce

Bu srvs iliğinde kanunları kurumları hakları olsn herkez yapmasin çalışan gençler çoğalsın emeklilere göre kanunlar çıksın gençlerin SGK bir kısmını devlet ödesin gençlere iş yok önü açılsın arkadaşlar