banner108

Kocaeli’de mesai saatleri değişecek mi?

Ankara ve İstanbul’da Koronavirüs ile mücadele için mesai saatlerinde değişikliğe gidilirken, aynı uygulamanın ilimizde de yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

Kocaeli’de mesai saatleri değişecek mi?

Ankara ve İstanbul’da Koronavirüs ile mücadele için mesai saatlerinde değişikliğe gidilirken, aynı uygulamanın ilimizde de yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Nüfusun yoğun  olduğu ilimizde böyle bir ihtiyaca gerek duyuluyor. Kamuoyunun beklentisi memurlarla birlikte sektöre göre mesai saatlerinin değişmesi noktasında. İş yerlerinin sektör sektör ayrı dilimlerde mesai düzenlemesi olup olmayacağı merak ediliyor. Bu konuda Kocaeli Valisi Seddar Yavuz net konuşmasa da, düzenleme yapılabileceğinin işaretini verdi. Vali Seddar Yavuz, Kocaeli’de çalışmanın başladığını, gerek görüldüğünde mesai değişikliğinin hayata geçirileceğini belirtti.

DEĞERLENDİRME YAPILIYOR

Mesai saatlerinin değiştirilerek iş giriş ve çıkışlarında yaşanan yoğunluğun azaltılmasının virüs ile mücadelede daha az insanın temas etmesini sağlayacağı için başlatılan çalışma hakkında Vali Seddar Yavuz bilgi verdi. Yavuz, mesai saatleri ile ilgili çalışma yapmaya başladıklarını kaydetti. Mesai saatlerinin değiştirilmesi, kamuda günde 3 farklı mesai saatinin uygulanması ile ilgili çalışma başlattıklarını belirten Vali Seddar Yavuz, “Çalışmamızda henüz olgunlaşmış bir durum yok. Ancak il genelinde değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Mesai saatlerinin oluşturduğu yoğunlukla ilgili istişarelerimizi gerçekleştiriyoruz. Planlarımızı yapacağız ve gerek duyulduğunda hayata geçireceğiz” dedi. Ömür KAVRAN

YORUM EKLE