banner107

Kocaeli için kuvvetli yağış uyarısı

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünün hava tahmin raporu değişti, 14 Temmuz Pazar günü yağış yok. Ancak hafta içi o gün için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı

Kocaeli için kuvvetli yağış uyarısı

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünün hava tahmin raporu değişti. Dün; yeni haftanın 4 gününün güneşli, 3 gününün yağmurlu geçeceğini duyuran Meteoroloji, bugünkü hava tahmin raporunda yağmurlu gün sayısını 2’ye düşürdü ancak bir sonraki haftanın yağmurla başlayacağını açıkladı. Meteoroloji ayrıca, 11 Temmuz Perşembe günü yağışın çok kuvvetli olacağı tahmininde bulundu. Sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre Kocaeli, bugün parçalı bulutlu ve güneşli, yağış beklentisi yok. Güneş, yarın da yüzünü göstermeye devam edecek. Sıcaklık en düşük 22, en yüksek 32 derece olacak. 10 Temmuz Çarşamba günü, hava gök gürültülü ve sağanak yağışlı, sıcaklık en düşük 23, en yüksek 31 derece. 11 Temmuz Perşembe günü yağmur kuvvetini bir hayli artıracak, sel ve su baskınlarına neden olabilecek kuvvette yağacak olan yağmur, sıcaklığı da düşürecek. En düşük sıcaklık 20, en yüksek sıcaklık 24 derece seviyesinde seyredecek. 12 Temmuz Cuma günü hava açacak. Güneşli havanın etkili olacak cuma günü, sıcaklık en düşük 18, en yüksek 25 derece olarak hissedilecek. 13 Temmuz Cumartesi günü de hava parçalı bulutlu ve güneşli. En düşük sıcaklık 19, en yüksek sıcaklık 28 derece. Orta vadeli tahminlere bakıldığında 14 Temmuz Pazar günü için daha önce yapılan yağmur uyarısı, yerini güneşe bırakmış görünüyor. Meteorolojinin tahmini değişmiş ancak yağmur, 15 Temmuz Pazartesi günü etkisini gösterecek. 

YORUM EKLE