banner114

Kocaeli'de hiçbir PTT şubesi kapanmayacak

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, ile Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, pandemi sürecinde mesaisine ara vermeyen Ptt çalışanlarını ziyaret etti. Ptt’nin Kocaeli'de hiçbir şubesi kapanmadan hizmetlerine devam edeceği belirtildi.

Kocaeli'de hiçbir PTT şubesi kapanmayacak

SÜREKLİ GÖREV BAŞINDAYDILAR

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş ile Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu Kocaeli Ptt Başmüdürü Hasan Hüseyin Kaya ve İzmit Merkez Postanesi’ndeki çalışanları ziyaret etti. Başkan Yardımcıları İbrahim Gürsel ile Ahmet Sönmez’in de eşlik ettiği ziyaretten mutluluk duyduklarını belirten Kaya, çalışmalar hakkında bilgi verdi: “Pandemi sürecinde Kocaeli Ptt Başmüdürlüğü 400’ü dağıtım, 500’ü gişe ve büro personeli olmak üzere, yaklaşık 900 çalışanıyla her ilçede kesintisiz olarak Pttbank ve Posta Kargo hizmetleri vermeye devam etti. Bu süreçte günlük 30 bini aşkın posta-kargo gönderisinin dağıtım ve teslimleri ile aynı sayıda gönderi farklı illere postalandı. Bu asli ve sürekli hizmetlerin yanı sıra, 2022 Sayılı Kanun, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ve yine İşsizlik Sigortası  kapsamında, ilimizde ikamet eden 100 bini aşkın hak sahibine sosyal yardım tutarları ve işsizlik maaaşları evlerinden çıkmalarına gerek kalmadan konutlarında ödendi. Pandemi sürecinin başlangıcında e-devlet üzerinden yapılan başvurular sonucu 100 bine yakın maske paketi (5’er adet maske) ücretsiz olarak başvuru sahiplerine dağıtımı ve teslimi sorunsuzca yerine getirildi. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanındaki valilik ve üniversitelere talep doğrultusunda maske ve temizlik malzemesi gönderildi”.

“HİÇBİR ŞUBE KAPANMAYACAK”

Türkiye’de pandemi sürecinin başladığı 11 Mart’tan bu yana görevleri başında bulunan Ptt çalışanlarını tebrik eden Ellibeş, bu zorlu sürecin en büyük kahramanlarının sağlık çalışanları olduğunu hatırlatarak şöyle dedi: “Elbette sağlık çalışanlarımız yalnız değillerdi. Onlar hastanelerde mücadele ederken, dışarıda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve hayatın normal akışını sürdürmek için hayati önemde çalışmalar da yapıldı. Bunların arasında Ptt çalışanlarımız da vardı. İlk dönemde vatandaşlarımızın evlerinden çıkmasına gerek kalmadan maskeleri evlerine ulaştırdı. Aynı şekilde nakdi yardımlar ve maaş ödemelerinde yardımcı oldu. Ptt şubeleri merkezi noktalarda ve her ilçede açık kaldı. Bu sürecin görünmez kahramanlarından biri de Ptt çalışanlarımızdı. Bu özverileri için kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, ziyaret sırasında ilimizde hiçbir Ptt şubesinin de kapanmayacağını açıkladı. 

KATIRCIOĞLU DA TEŞEKKÜR ETTİ

Şubeler arası mesafeler ve ihtiyaç kapasitesi bakımından Ptt’nin Türkiye genelinde yeniden yapılandığını ve bu kapsamda Kocaeli’de toplam 120 şubeden 20’sinin tekrar ele alındığını ifade eden Başkan Ellibeş, “Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını dikkate alarak hemen harekete geçtik. Milletvekilimiz Radiye Sezer Katırcıoğlu ile birlikte Ankara’da Ptt Genel Müdürlüğü ile temas kurup hassasiyetleri ilettik. Sağolsunlar talepleri makul karşılayarak bütün şubelerin açık kalması hususunda karar alındı. İlimizde hiçbir şube kapanmayacak” dedi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu da, gişe memurundan posta dağıtıcısına bütün Ptt çalışanlarının pandemi sürecinde özveriyle çalıştığını belirterek, “Dünya çok zorlu bir süreçten geçiyor. Türkiye, birlik ve beraberliği ile salgına karşı önemli bir mücadele sergiliyor. Sağlık çalışanlarımızın fedakarlıkları ortada. Emniyet güçlerimiz, vefa gruplarımız, belediyelerimiz ve Ptt çalışanlarımız da bu mücadelenin önemli parçalarını oluşturuyor. Bütün Ptt çalışanlarını bu anlamda kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. İlimizde hiçbir şubenin kapanmaması için gerekli girişimleri yaptık ve olumlu sonuç aldık. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun” dedi.

YORUM EKLE