banner114

Kocaeli'de her şey icralık

Kocaeli’de icralara endişe verici bir biçimde artıyor. Sadece 20 günde 76 farklı icra ilanı yayınlandı.

Kocaeli'de her şey icralık

Türkiye’nin sanayi merkezi olarak bilinen 2 milyon nüfusa sahip Kocaeli’de icra dosyalarının sayısı 500 bini aştı. Kocaeli’de ortalama her 4 vatandaştan biri icralık oldu. Kocaeli’de artık icra dairlerinde dosya konulacak yer olmadığı için dosyalar koridorlara taşmış durumda.

Kocaeli Adliyesi'ne bağlı çalışan 8 icra dairesinde işlem gören dosya sayısı 350 bine yaklaştı. Sadece 2018 yılında 97 bin 860 yeni icra dosyası açıldı. Büyük çoğunluğunu elektrik, su, internet ve telefon faturaları ile kredi kartı borçlarının oluşturduğu icra dosyaları arasında, karşılıksız çeklerden ötürü açılan dosyalar da önemli yer tutuyor. 

Kocaeli Adliyesi ile birlikte Gebze, Gölcük, Karamürsel ve Körfez adliyelerinde işlem gören icra dosyaları ile birlikte kent genelindeki toplam icra dosyası sayısı ise 500 bini aştı. Sadece 20 günlük icra ilanlarına baktığımızda bir durumun vahameti kendi net bir biçimde ortaya koyuyor. Kocaeli’de bulunan icara daireleri 1 Nisan-20 Nisan tarihleri arasında 76 farklı icra ilanı yayınlandı. 

Evden araçlara, tarlalardan işyerlerine kadar nerdeyse icralık olmayan hiç bir şey kalmamış durumda. halihazırda yer alan icra dosyalarına ise her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediliyor. 

 

YORUM EKLE