banner114

Kocaeli'de göçmen sorunu değerlendirildi!

İlimizde geçici olarak bulunan düzensiz göçmenlerin toplumsal uyum, eğitim ve yapılacak diğer çalışmaların ele alındığı ve koordinasyon gerektiren hususların görüşüldüğü İl Göç Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Seddar Yavuz’un Başkanlığında gerçekleştirildi.

Kocaeli'de göçmen sorunu değerlendirildi!

Vali Yardımcısı İsmail Gültekin’in açılış konuşmalarıyla başlayan programda İl Göç İdaresi Müdür V. Mehmet Erkoç ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik yapılan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdi. Ülkemizin zor bir coğrafyada bulunduğunu belirterek sözlerine başlayan Vali Yavuz yapmış olduğu konuşmalarında: “Bulunduğumuz coğrafya zor, meşakkatli ama bir o kadar da fırsatlar sunan kıymetli bir coğrafyadır. Aziz Türk milleti tarih boyunca mazlumun ve düşkünün yanında olmuş, yardım talebinde bulunanları bağrına basmış, onları asimile etmeden, inançlarını, kültür alışkanlıklarını ve kendi değerlerini yaşamasına izin vermiştir.”

TÜRK MİLLETİNİ SEVEN İNSANLAR OLARAK ÜLKESİNE DÖNDÜRÜN

Biz yaşatmayı biliriz diyen Vali Yavuz: “Bu şehirde 55 bin 552 Suriyeli insan var. Bu ülkenin çıkarını düşünüyorsanız bu 55 bin kişinin Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türk Milletini seven insanlar olarak ülkesine dönmesine vesile olun. Bizimle birlikte yaşamaya devam etmek isteyenlerinde ekonomik anlamda Türkiye’ye katkı sunan, Türkiye ile entegre olmuş, bütünleşmiş insanlar haline getirin. Bizim bir gönül coğrafyamız var. Tarihi mirası taşıyacaksınız. Bu kaderdir. Dolaysıyla biz güçlü olmak ve gönülleri kazanmak zorundayız. Bize sığınanları Türk sevdalısı haline getirmek için elimizden geleni yapalım.”

GÜVENLİK BOYUTUNU YAKİNEN TAKİP EDİYORUZ

Vali Yavuz:“ İlimiz genelinde güvenliği tehdit edebilecek girişimleri yakinen takip ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak da bölgenin an be an kalp atışlarını duyabilecek kadar güçlüyüz. Bu yüzden Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile gurur duyalım. Bu devlet hepimizin devleti.” dedi.


 

YORUM EKLE