Kocaeli'de cinsel istismar sanığı cezasını buldu!

Arkadaşına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen şahıs ayrı ayrı cezalandırıldı

Kocaeli'de cinsel istismar sanığı cezasını buldu!

İkisi de 18 yaşının altında olan iki çocuktan biri olan mağdur S.D.'nin ifadeleri üzerine M.Ç. hakkında "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, tehdit ve nitelikli cinsel istismar" suçlamasıyla dava açıldı. Mağdur S.D., M.Ç.'nin kendisini tehdit ettiğini, alıkoyduğunu ve cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.  

"RAPOR YOK BOĞUŞMA İZİ YOK"

Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen ikinci celsede karar çıktı. Sanık avukatı, "Tek delil mağdurun beyanlarıdır. Hiçbir boğuşma izi yok.  İnceleme yok. Rapor yok. Biz bunların temin edilmesini varsa kamera kayıtlarının incelenmesini talep ediyoruz" dedi.

 "AİLEMİN YÜZÜNE BAKAMIYORUM"

Sanık M.Ç. ise, "Ben suçlamaları kabul etmiyorum. Olaydan sonra büyük üzüntü duydum. Ailemin yüzüne bakamıyorum. Kolay şeyler değil. Beraatimi talep ediliyorum." diye konuştu.

 İKİ AYRI CEZA ALDI

Mahkeme heyeti, mağdur avukatının taleplerinin reddine, nitelikli cinsel istismar suçundan 4 yıl 5 ay hapis cezası verilmesine, alıkoyma suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına ve bu cezanın ertelenmesine karar verdi. 1 hafta içerisinde üst mahkemeye itiraz hakkının bulunduğu belirtildi. 

YORUM EKLE