banner114

Kocaeli Acil Eylem Planı masaya yatırıldı

Marmara Denizi'nde yaşanan müsilaj kirliliğinin giderilmesi amacıyla Marmara Denizi Eylem Planı Kocaeli Koordinasyon Merkezi toplantısı Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Kocaeli Acil Eylem Planı masaya yatırıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ‘ Marmara Denizi Eylem Planı’ kapsamında Marmara Denizi'nde müsilajın giderilmesine yönelik hazırlanan Eylem Planı Koordinasyon Toplantısına; Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ümit İlbayı, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Liman Başkanı Murat Akpınar, kurum il müdürleri, oda başkanları ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Marmara Denizi'nde yaşanan müsilajla mücadele amacıyla, Marmara Eylem Planına paralel olarak Kocaeli Acil Eylem Planı hazırlıklarının geniş katılımlı olarak ele alındığı toplantıda; kurumlar arası koordinasyonun önemine değinildi.

Toplantı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 22 maddelik eylem planını içeren sunumunun gerçekleştirilmesinin ardından, müsilaj konusunda kurumların koordinasyonunda yapılacak çalışmalar değerlendirilerek, görüş ve önerilerin sunulması ile sona erdi.

YORUM EKLE