banner114

Kılıçdaroğlu açıklaması: “İçişleri bakanı istifa etsin!”

CHP İl Başkanvekili Korkut Öz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gerçekleştirilen saldırıyı kınamak amacıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında “Saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler yargı önüne çıkarılmalıdırlar. İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir” dedi

Kılıçdaroğlu açıklaması: “İçişleri bakanı istifa etsin!”

CHP İl Örgütü tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na dün Ankara’da şehit cenazesinde gerçekleştirilen saldırıyı kınamak amacıyla basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasında kalabalık tarafından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik, “Süleyman Soylu İstifa” ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı.

YOĞUN KATILIM

Sabri Parkı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına, CHP İl Başkanvekili Korkut Öz’ün yanısıra, CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Eski Milletvekilleri Hurşit Güneş ve Mehmet Hilal Kaplan, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP’nin ilçe başkanları, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BÜYÜK BİR SAYGISIZLIKTIR”

Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı'ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve İç huzuruna karşı yapılmıştır.

“ALT YAPISINI HAZIRLAYANLAR ONLAR”

Bu saldırının azmettiricileri bellidir: Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve Cumhuriyet Halk Partililer! hedef gösterdiyse; Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal'in İki büyük eserimden biri dediği, Cumhuriyet Halk Partisi'ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

“AYNI GÜÇLERİN HİZMETKARI”

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.

İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETMELİ

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

“BAKANIN BAHSETTİĞİ MESAJ NEDİR?”

Bu arada Milli Savunma Bakanına da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, O evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de "Mesajlarınızı verdiniz" demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliyenin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi'yiz” dedi. 

YORUM EKLE