banner114

Kaymakam Güler KYK yurdunda!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler Muallimköy’de hizmet veren Kredi ve Yurtlar Kurumunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kaymakam Güler KYK yurdunda!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler Muallimköy’de hizmet veren  ve pandemi süresince Covid -19 hastalarını misafir edip tedavi süresinin tamamlandığı  Fatih Devlet Hastanesine bağlı olarak faaliyet gösteren Kredi ve Yurtlar Kurumunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Resul Kotan’dan yeni tip koronavirüs (Covid-19) hastası veya şüphelisi olup evde izolasyon kurallarını ihlal edenlerden yurda yerleştirilenler ile evinde izolasyon imkanı bulamayıp yurda yerleşenler hakkında bilgi aldı.

KURALLARA UYMALIYIZ

 Kaymakam Güler; “Fatih Devlet Hastanesi Başhekimliğine bağlı bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumunda kalan hastalarımızın yeme içme ihtiyaçları AFAD tarafından, temizlik hizmetleri AFAD ve KYK tarafından, güvenlik hizmetleri de KYK tarafından karşılanmaktadır. Koronavirüs (Covid-19) hastası veya şüphelisi olup evde bulunması gerekirken izolasyon kurallarını ihlal edenlerden yurda yerleştirilenler ile evinde izolasyon imkanı bulamayıp yurda yerleşenlerin durumları hakkında bilgi aldık.  Halkımızın biraz daha fazla dikkat etmesi ve hastalığı ciddiye alması gerekmektedir. İzolasyon sürelerini mutlaka evde geçirmelerini, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını istiyoruz. Koronavirüsün halkımızın birlikte zaman  geçirdiği sosyal ortamlarda, ev ortamında ve aile arasında dikkat etmemesinden kaynaklı olarak yayıldığı görülmektedir. Kalabalık ortamlardan uzak durmalı, ev ziyaretlerini ertelemeliyiz. Sık sık hatırlattığımız maske-mesafe-temizlik kurallarına titizlikle uymalıyız. ” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Kredi ve Yurtlar Kurumunda çalışanlar ile bir araya gelen Kaymakam Güler başta Fatih Devlet Hastanesi Başhekimliği Sağlık personeli olmak üzere tüm görev yapan personele teşekkür etti.

YORUM EKLE