banner107

Kadına yönelik şiddete karşı güç birliği!

Gebze’de kadına yönelik şiddetle mücadele toplantısı yapıldı.

Kadına yönelik şiddete karşı güç birliği!

Gebze’de kadına yönelik şiddetle mücadele toplantısı yapıldı. Toplantıya Gebze Kaymakamı Sayın Mustafa Güler başkanlığında Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, 1. Aile Mahkemesi Hakimi Esengül Can, Cumhuriyet Savcısı Burhan Saç, Cumhuriyet Savcısı Şeref Can Çelik, Gebze Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Muharrem Poyrazoğlu, Gebze Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Kadriye Aydemir, Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan, İşkur Müdürü Nurullah Karataş, Psikolog Lütfi Yapıcı, Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Büro Amiri Komiser Ergün Tınastepe, Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Sancak Gebze Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü D. İpek Çulha ve Muhtarlar Derneği Başkanı Cevat Karaman da katıldı.

TOPLUMDA FARKINDALIK ARTIRILMALI

Toplantıda Kolluk birimlerinin görev ve sorumluluğunda olan konularda mevzuata uygun şekilde verilen görev ve sorumlulukların gecikmeksizin uygulanması, alınan tedbirlerde kurumsal kapasitenin arttırılması, kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yapılması, toplumsal farkındalığın artırılması için çalışmalar yapılması gibi konular görüşüldü.

PLANA UYGUN ÇALIŞILMALI

Kaymakam Mustafa Güler; “Kadına yönelik şiddetle topyekün mücadele etmemiz gerekiyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde 2020-2021 yıllarını kapsayan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” hazırlanmıştır. Kurumlarımız bu plana uygun hareket etmelidir. Bu çalışmalar güvenlik, gizlilik, saygı, hak temelli yaklaşım, kadının güçlenmesi gibi temel ilkeler doğrultusunda gerçekleştirilmelidir. Toplantıya katılanlara teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.” dedi. 

YORUM EKLE